שתף קטע נבחר

ארגנטינה על הסכין

ארגנטינה, אחת המדינות המובילות בעולם בניתוחים פלסטיים, מושכת אליה תיירים רבים המחפשים דרכים זולות יותר להיראות צעירים וחטובים יותר. מצד שני, ייתכן שהצעות שנראות טובות מדי מכדי להיות אמיתיות, הן אכן כאלה

אברט קונדון, דייג לובסטרים מקנדה, מעולם לא הדרים מעבר לגבולות ארה"ב, עד שהחליט לבלות את חופשתו השנה בצפייה במופעי טנגו ובניתוחים פלסטיים בארגנטינה.

 

בדומה לאמריקנים, אירופאים וקנדים רבים, גם קונדון נמשך לדרום אמריקה בזכות שערי החליפין האטרקטיביים, ובזכות הרופאים שצברו ניסיון רב במהלך קדחת הניתוחים הפלסטיים של השנים האחרונות.

 

הדייג בן ה-66 נרשם למתיחת פנים, הרמת עפעפיים, והקטנת חזה - כל זאת באמצעות אתר האינטרנט של חברת תיירות רפואית מבואנוס איירס."אני חושב על זה כבר זמן רב, אולם הניתוחים האלה יקרים מאוד במדינה שלי" אמר קונדון, שעבר ניתוח אף בקנדה והחל לחפש דרכים זולות יותר לגרום לעצמו להיראות צעיר יותר.

 

הפריחה בניתוחי החזה הפלסטיים בארגנטינה החלה לאחר הקריסה הכלכלית של שנת 2002, במהלכה חלה ירידה משמעותית בערכו של המטבע הארגנטינאי. המצב הפך את הביקור במדינה לזול יותר עבור זרים. חברות תיירות רבות החלו להציע חבילות הכוללות ניתוח, לינה וטיולים.

 

עבור מתיחת פנים שעולה בארה"ב כ-15,000 דולר, משלמים בארגנטינה רק 5,000 דולר. שילוב של הגדלת חזה וניתוח שאיבת שומן יעלה רק 3,700 דולר. אחת החברות הבולטות בתחום, "פלניטאס", מדווחת על הכנסות של 4 מיליון דולר מדי שנה, עם 1,500 לקוחות מאז החלה לפעול בשנת 2003.

 

הצעות שנראות טוב מדי

ארגנטינה היא אחת מעשר המדינות המובילות בעולם במספר הניתוחים הפלסטיים, אחרי ארה"ב, ברזיל ומקסיקו. חברות הביטוח בארגנטינה אף מציעות ניתוח פלסטי מדי שנה או שנתיים, כחלק מביטוח הבריאות הרגיל.

 

גם מדינות אחרות בדרום אמריקה, כמו ברזיל וקולומביה, מושכות אליהן תיירות רפואית. בקולומביה נפתחו 40 קליניקות שאמורות לנתח עשרות אלפי זרים בשנה. רבות מהן בעיר קאלי הידועה בעברייני הסמים המגיעים אליה כדי לחפש בנות זוג שעברו ניתוחים פלסטיים. "בקאלי אפשר למצוא את המומחים הטובים ביותר, הפיתוחים המדעיים החדשניים ביותר בתחום הרפואה הפלסטית, ומחירים תחרותיים מאוד, כך שאנו מצפים ל- 100,000 לקוחות בשנה", אמרה גלדיס בארונה, מנהלת איגוד הסחר הלאומי.

 

"תיירות רפואית מתפתחת בכל העולם, מטורקיה ועד תאילנד", אמר רנאטו סאלץ, מזכ"ל האיגוד הבינ"ל של המנתחים הפלסטיים (ISAPS). "על מנת לצמצם את הסיכון, על הלקוחות לבדוק את הכשרתם של המנתחים, להתייעץ עם מקורות אחרים וליצור קשר ישירות עם הרופאים, לא רק דרך חברת הנסיעות. חשוב מאוד להכין שיעורי בית", הוסיף סאלץ.

 

הביקורת טוענת כי הצעות שנראות טובות מדי מכדי להיות אמיתיות, הן כנראה אכן כאלה. ד. אנדרסון יכולה להעיד על כך, לאחר שניתוח לא מוצלח להרמת חזה ושאיבת שומן שעברה, הוביל לאשפוז בן תשעה ימים בבית חולים, לאחר שחזרה לביתה בטקסס. אנדרסון סיפרה כי סבלה מזיהום שסיכן את חייה, והביא לכך שנאלצה לחזור לשלושה ניתוחי תיקון בארגנטינה, אולם ללא הצלחה. החזה שלה הפך, לדבריה, למעוות.

 

סיפורים מעין אלה הביאו את ג'וד או'הרה להקים את "Aesthetic Argentina", ארגון ללא כוונת רווח המשתף מידע בנוגע לרופאים מנתחים. "מה שהחל כזרם חלש של אנשים המגיעים לניתוחים בארגנטינה, הפך לגל של ממש, ויש אנשים רבים ללא רקע ברפואה פלסטית המקימים מוסדות רפואה לתיירים ומנסים להשתלט על חלק מהשוק הגדול", אמרה או'הרה.

 

מנכ"ל "פלניטאס" טען שהמספר ההולך וגדל של לקוחות מרוצים הוא הוכחה לאיכות החברה שלו. "אי אפשר לשחק בבבריאותם של אנשים... לא היינו מחזיקים מעמד עד היום אם לא היינו מעניקים את רמת הטיפול הגבוהה ביותר ללקוחות", אמר.

 

למרות הפריחה בתיירות הרפואית, המרפאות בארגנטינה עדיין מתבססות על הלקוחות המקומיים המספקים את מרבית ההכנסות שלהם. גם בקולומביה, חוסכות נשים מקומיות רבות על מנת לעבור ניתוח שיאפשר להן למצוא בני זוג עשירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוג חדש של תיירות בארגנטינה
צילום: רון גפר
מחפשים דרכים זולות יותר להיראות צעירים
מומלצים