שתף קטע נבחר

יצחק ברמן: "ישי שיקר לנו בעניין הלחם"

בעל המאפייה זועם על שר התמ"ת: "ישי הבטיח לנו להעלות את מחיר הלחם מיד אחרי החגים. איפה ההתייקרות? ישי פוגע בחלשים, כיוון שבמקום לחם יקר יותר הם נשארים בלי לחם. הוא לא מבין כלום בכלכלה, וכנראה שהוא עסוק מדי בקואליציה ובחנינות לרוצחים בשביל לטפל במשבר הלחם". מאפיות אנג'ל וברמן הודיעו רשמית: אנחנו מייצרים פחות ופחות לחם

לבעלי המאפיות יש בטן מלאה על שר התמ"ת. "השר אלי ישי הוא שקרן. הוא שיקר לבעלי המאפיות בעניין הלחם". במלים חריפות אלו תוקף הבוקר (ד') בעל מאפיית ברמן, יצחק ברמן, את השר אלי ישי על הדרך שבה מנהל השר את המשא ומתן עם האופים על התייקרות הלחם.

 

"ישי הבטיח לנו לייקר את מחירי הלחם מיד אחרי החגים. איפה ההתייקרות?" שואל ברמן, "הוא מנסה לקשור את זה עם מתן תמיכה לשכבות החלשות. אנחנו בעד תמיכה בחלשים, אבל מה זה קשור למחיר הלחם? אנחנו חברות עסקיות שמספקות פרנסה לעובדים ומייצרות מוצר חיוני, ולא מוסד פילנתרופי. אנחנו קונים קמח מטחנות הקמח שכבר אין עליהן שום פיקוח, והקמח מתייקר הרבה יותר מהנפט. מחיר הקמח יותר מהוכפל בפחות מחצי שנה".

 

"כנראה שישי עסוק מדי בדברים שאינם נוגעים למשרדו, כמו מתן חנינות ליהודים שרצחו ערבים וניהול משברים בקואליציה, ואין לו זמן וכוח לנהל את משבר הלחם", אומר ברמן, "הייתי מציע לישי ללמוד משר החקלאות, שלום שמחון, שדואג לחקלאים וליצרנים והעלה את מחירי מוצרי החלב. שמחון מגלה הבנה בכלכלה ומנהל את המשבר באופן הגיוני ולא בדמגוגיה ובפופוליזם".

 

ישי טוען שהוא מגן על השכבות החלשות, שאינן יכולות להרשות לעצמן לרכוש לחם יקר.

 

"אלה טענות חסרות שחר. העלאה של 12.5% במחיר הלחם היא לא מה שישבור את השכבות החלשות. מה שישבור אותם זה שלא יהיה לחם אחיד בכלל, אם אנחנו לא נוכל להמשיך לייצר אותו".

 

עכשיו זה רשמי: המאפיות מייצרות פחות לחם אחיד

 מאז תחילת השבוע הפחיתו המאפיות את ייצור הלחם האחיד. מבדיקה שערכנו עולה שחלק מהחנויות הפסיקו לקבל לחם אחיד בכלל וחלק אחר מהן מקבלות פחות לחם. הבוקר (ד') הוציאה מאפיית אנג'ל, הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל-אביב, הודעה רשמית למשקיעים בבורסה לפיה "החברה נוקטת בצעדים על מנת למזער את השפעתה של תוספת העלות לייצור הלחם. כחלק מצעדים אלה בחרה החברה להפסיק את ייצור ושיווק חלק ממוצרי הלחם שבפיקוח".

 

גם ברמן אומר: "אנחנו מספקים לחם אחיד, אבל פחות ופחות. כשמפסידים כסף מצמצמים נזקים. כל יום אנחנו מתכנסים וחושבים מחדש אם להמשיך את הייצור, לפי מצב הקמח. אנחנו משתדלים להמשיך לייצר כיוון שיש לנו אחריות כלפי הציבור שאנחנו מוכרים לו ואנחנו מודעים למצוקות ולחשיבות של המוצר שלנו. לצערנו, המוצר שלנו הוא סמל ולכן אי אפשר להפסיק לשווק אותו בבת אחת. אבל אם העניינים ימשיכו כמו שהם היום, בסופו של דבר נפסיק לייצר לחם אחיד בכלל".

 

"מקווה שהנחתום לא מעיד על עיסתו"

מלשכת השר ישי נמסר בתגובה, כי "סגן רה"מ ושר התמ"ת אלי ישי הוא שליח ציבור, שנלחם כל העת כדי למנוע הפקרת הציבור בידי כוחות כלכליים והוא מקווה שבתום המשא ומתן מול האוצר יושלם מנגנון פיצוי הצרכן שיאפשר את ייקור הלחם. לשר ישי אין כוונה ללוש ולדוש בהתבטאויות שאינן הולמות. אני מקווה כי הנחתום לא מעיד על עיסתו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי: בעלי המאפיות זועמים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים