שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בוטלו פיטורי עובדי תיאטרון חיפה ושחקניו
  עובדי התיאטרון נושמים לרווחה: בית הדין לעבודה ביטל את מכתבי הפיטורים שנשלחו לעובדים לפני כשבועיים, והורה לצדדים לשבת למו"מ מיידי

  בית הדין האזורי לעבודה בחיפה הורה על ביטולם לאלתר של מכתבי הפיטורים שנשלחו לעובדי ושחקני תיאטרון חיפה לפני כשבועיים. בתום הדיון שנערך הבוקר, בראשותה של סגנית נשיא בית הדין, השופטת איטה קציר, הורה בית הדין לצדדים להיכנס לניהול משא ומתן מיידי תוך שיתוף פעולה מלא עם משרד התרבות ועיריית חיפה. "זה הישג גדול שהחזיר לכולנו את הגאווה", אומרים היום עובדי התיאטרון ל-ynet, "בית הדין אמר לנו בקביעה הזו שאי אפשר לזרוק אותנו כמו עדת סחבות. מצד שני אנחנו יודעים שמדובר במלחמה מול אנשים שליבם קשה כך, ושהאופטימיות זהירה".

   

  רוברטו פולק, משחקניו הותיקים של התיאטרון, התקשה היום לעמוד בהתרגשות. אחרי שבועות של לחצים ומאבקים פרץ פולק בבכי במהלך הדיון. "היה לי מאד

  קשה לשבת בבית הדין ולשמוע טענות שווא על המקום הזה, שהוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי", הוא אומר. "כשהשופטת פנתה לנציגי הדירקטוריון ושאלה אותם איך הם לא מתביישים לנהל ככה תיאטרון, פשוט התרגשתי. הדירקטוריון פיזר לעיתונות כל מיני מספרים על גירעונות ענק, אבל המסמכים מראים אחרת. אני שמח שבית הדין חייב את התיאטרון למסור לנו מסמכים חתומים על ידי רואה חשבון בשביל שנוכל סופסוף לדעת מה האמת".

   

   בין הדוברים בבית הדין היה עורך דין עופר אטיאס, לשעבר הנאמן הציבורי של התיאטרון שהתפטר עם פיטוריו של המנכ"ל עודד פלדמן. "התיאטרון סובל מתסמונת הסוס הזה שכל פעם מורידים לו את כמות השעורה ורוצים לראות עד מתי הוא ימשיך לרוץ, ובסוף הוא מת", אמר עו"ד אטיאס. "הגוף היחידי שלא תרם מאומה להקפאת ההליכים ולהבראה היתה עיריית חיפה. ביד אחת היא נותנת כסף ובשנייה היא מנכה שכירות וארנונה שעומדים על כ-850 אלף שקל. אף אחד לא הכריח את עיריית חיפה לספק לתושבים שירותי תיאטרון, אבל אם היה מתפוצץ צינור בחיפה לא היו מפטרים 20 עובדים בשביל לתקן אותו".


  שחקני התיאטרון רוברטו פולק ואלברט אילוז. "סופסוף מישהו מקשיב"

   

  נציגת העירייה, עו"ד דליה שחורי אמרה כי עיריית חיפה העבירה את מלוא התקציב השנתי על פי התחייבויותיה, לצד ערבות של 15 מיליון שקל היקף חובות שצבר התיאטרון. "יש גבול. עיריית חיפה לא יכולה לתת לתיאטרון כמה שהם רוצים", אמרה עו"ד שחורי. דוד גלנוס, נציג האמנים בהסתדרות שהוביל את המהלך לבקשת צווי מניעה נגד מכתבי הפיטורים של העובדים, אמר בדיון: "שר התרבות ראלב מג'אדלה התקשר אלי היום ואמר בפירוש שהוא תומך בעובדים. הוא אמר שהם מוכנים לבדוק איך ניתן לתמוך בתיאטרון חיפה במסגרת סיוע מיוחד בעקבות נזקי המלחמה וחיזוק הצפון".

   

  במשרד התרבות נכון לרגע זה לא מאשרים אך גם לא מכחישים את הדברים. משרד התרבות, יש לציין, העביר במהלך השנה החולפת תקציב מיוחד של 4 מיליון

  שקלים לתיאטרון "גשר" במטרה להבריאו. בתיאטרון חיפה מקווים שהמשרד יתגייס באופן זהה גם במקרה הנוכחי. עד לרגע פרסום הכתבה תגובת המשרד טרם התקבלה.

   

  בינתיים אומר יו"ר דירקטוריון תיאטרון חיפה, דני נישליס: "נכבד את החלטת בית הדין וניכנס למו"מ מיידי. כל פתרון כספי שההסתדרות תציע ויוכל לצמצם את מספר המפוטרים, יהפוך אותנו למאושרים. הסיבה לפיטורים היא תוצאה של מצב כלכלי נתון ולא אישית".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גלנוס: השר יבדוק אפשרות לסיוע מיוחד
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים