שתף קטע נבחר

אפשר להתחתן ולא להיות תלויה בסרבן גט?

שאלה:

 

האם ניתן להשתמש בהפקדת גט? הערות: לפני מספר שנים אבי ואימי החלו בהליך גירושים, בו הבהיר אבי לאימי כי גט לא יינתן לה לעולם והיא עברה שבעה מדורי גיהנום. אבי כיום חי עם אישה אחרת ואימי עדיין לא זכתה לגט.

 

אני חיה עם בן זוגי ואינני מעוניינת להנשא ברבנות. עם זאת נוכחותו של רב בחתונתו חשובה לו מאוד. האם יש אופציה להנשא מבלי להפקיר את זכויותיי, לאמור מבלי להיות תלוייה בחסדיו למתן גט? שמעתי על הפקדת גט והוא מוכן לכך, אך הבנתי כי לא כל הרבנים מסכימים להשיא זוג המבקש הפקדת גט. אשמח להסבר אמיתי ולא מתנשא. (אישה חילונית, חיפה)

 

תשובה:

 

לצערי, אני מבין את כאבך. אני לא מכיר מושג של "הפקדת גט". מצאנו במקורות מושג שנקרא "גט על תנאי" שהיה מקובל לתת לקראת יציאה למלחמה, בכדי למנוע עיגון וכדומה, אך זה לא רלוונטי במקרה שלך.

 

כיום יש נסיונות מסוימים לחתימה על חוזה טרום נישואין, כזה שיהפוך את אי נתינת הגט לעניין מאוד לא משתלם מבחינה כלכלית. עד כמה שידי מגעת, לא ידוע לי שיכולתו של חוזה כזה למנוע סרבנות גט הועמדה במבחן מעשי בבית דין, כך שאינני בטוח שזה יוכל לספק אותך. אפשר לברר על הסכם מסוג זה בארגון "צהר". בברכה (הרב אלי אלטשולר, מצפה נטופה)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים