שתף קטע נבחר

שוטרים בנהריה: "החשודים לא לבד בבוץ"

עמיתיהם של השוטרים החשודים שרויים בדכדוך עמוק וחשים בושה רבה עם פרסום הפרשה, ואולם בה בעת הם מפנים סימני שאלה, ובעיקר סימני קריאה, גבוה: "החקירה סביב מיכאל מור היתה לא רק ברמה תחנת נהריה, אלא ברמות מרחביות ומחוזיות. למה את זה אף אחד לא מדגיש?"

אווירה קשה שוררת בתחנת המשטרה בנהריה ובתחנות נוספות במרחב הגליל, עם היוודע דבר מעצרם של השוטרים המוכרים היטב לרבים מהם - מעבודתם המשותפת ורבת השנים, וכן מחוץ לשעות העבודה בתחנה. על פי החשדות, חמשת השוטרים היו מעורבים בניסיון לפגוע בעבריינים מנהריה באמצעות הטמנת לבנות חבלה לפני כשנה.

 

כלפי חוץ מנסים במשטרה לשדר עסקים כרגיל, אבל מתחת לפני הקרקע רבים חשים בושה וכעס ומגנים את התנהגות חבריהם. "זה הגיע לנו כרעם ביום בהיר", סיפר אחד השוטרים המשרת שנים רבות באחת מתחנות המרחב. "אנחנו עובדים עם האנשים האלה סביב השעון, ופתאום מתברר לנו שהם היו מעורבים, לכאורה, במעשים שמבצעים העבריינים שאיתם אנחנו מתמודדים ביום יום. איך אני אמור להתמודד עם מצב שבו אנחנו עובדים למען מטרה, ומישהו סביבנו פועל נגדה בסתר".

 

עוד על רעידת האדמה במשטרה:

 

שוטר אחר שגינה את המעשה חש מוכה עצב בעבור הקולגות בתחנת נהריה ובשאר התחנות בצפון: "מה אנחנו, כמשרתי הציבור, אמורים לחוש? דווקא ביום הזה אני מצפה לגיבוי ועידוד מצד המפקדים שלנו, כי רוב השוטרים ממלאים את תפקידם בגאווה ומחויבים לשמור על החוק".

 

גם שוטר ששירת עד לפני שנים ספורות בתחנת נהריה ובתחנות נוספות בגליל המערבי, ומכיר היטב את השוטרים שנעצרו, הביע כעס על המעשה. "איפה נשמע שאדם שמופקד על החוק נוטל אותו לידיים, ומבצע מעשים פסולים כאלה? אני יכול לומר שיש היום אנשים שחלקם כבר אינם בתפקידם במרחב גליל ובמחוז הצפוני, שצריכים להסתכל במראה ולומר 'סליחה, נכשלנו'. זה כולל את מפקדי המרחב והמחוז שכבר עזבו את תפקידם.

 

"החקירה סביב מיכאל מור היתה לא רק ברמה תחנת נהריה, אלא ברמות מרחביות ומחוזיות. למה את זה אף אחד לא מדגיש?

 שוטרי תחנת נהריה לא נמצאים לבד בבוץ הזה. לצערי, גורמים משטרתיים בכירים ישנו כאן בשמירה, ואותם שוטרים שסבלו מעודף לחץ פיקודי קרסו וביצעו את חציית הקווים הזו; על זה אסור לעבור לסדר היום, ויש למצות עמם את הדין".

 

כל השוטרים - בהווה ובעבר - תמימי דעים שהמעשה שנעשה לכאורה היה פסול, ומגנים את התנהגות חבריהם למקצוע. כעת מקווים השוטרים כי הסערה שהתחוללה סביב מעצר חבריהם תתמקד כעת בדיונים בבית המשפט, ולא עוד במסדרונות חדרי החקירה של המשטרה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חצו את הקווים
צילום: דורון גולן
מומלצים