שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האם דגל ישראל יהיה הגדול בעולם?
  אשת עסקים פיליפינית אוהבת ישראל החליטה לציין 50 שנה לקשרי הידידות בין ישראל לפיליפינים במימון תפירתם של שני דגלי המדינות. התוצאה: דגל בגודל שני איצטדיוני כדורגל ובמשקל 5,200 ק"ג. נציגי "גינס" יגיעו למדוד

  בטקס חגיגי שייערך ביום א' הקרוב בשעה 11:00 ייפרסו במתחם שדה התעופה שני דגלי ענק זה לצד זה: דגל ישראל ודגל הפיליפינים. הדגלים, שגודל כל אחד מהם כגודל שני איצטדיוני כדורגל, יימדדו על ידי נציגי ספר השיאים של "גינס" ואמורים לזכות בתואר "הדגל הגדול ביותר בעולם".

   

  האירוע הוא פרי יוזמתה ומימונה של האחות גרייס גלינדס-גופאנה, אשת עסקים פיליפינית אוהבת ישראל, לרגל 50 שנות קשרי ידידות בין ישראל לפיליפינים.

  האחות גרייס, הפועלת בשנים האחרונות לקידום התיירות בין העמים, החליטה לציין את הקשר בין המדינות בשני דגלים זהים בגודלם – דגל ישראל ודגל הפיליפינים.

   

  בטקס שייערך ביום ראשון במעמד מנכ"ל משרד התיירות, שאול צמח, גריייס גלינדס-גופאנה, הקונסול הכללי של הפיליפינים, יו"ר המועצה המקומית תמר ומנכ"ל רשות הטבע והגנים, ייפרסו הדגלים הישראלי והפיליפיני על ידי עשרות בני נוער תושבי המועצה האזורית תמר ותושבים פיליפינים. 

   

  דגל במשקל 5,200 קילו

  הדגל נתפר במהלך 3 שבועות על ידי 6 תופרים, בהנחיית שני מעצבים ובסיוע של 40 מתנדבים ומשקלו הוא 5,200 ק"ג. הדגלים הישראלי והפיליפיני גדולים כפי שניים ממידותיו של הדגל האמריקני "Super Flag" המחזיק כיום בתואר "הדגל הגדול בעולם".

   

  שר התיירות, יצחק אהרונוביץ', אמר בהודעה: "דגל ישראל הינו הביטוי הציוני לעצמאות עם ישראל ומדינת ישראל ואני מודה לאחות גרייס, שבמחווה מרגשת זו, נותנת לנו הזדמנות להתגאות בעצמאותנו במלאת 60 שנה למדינה ומקווה שתיירים מכל העולם יפעלו כמו האחות גרייס לקידום התיירות בין העמים".

   

  האחות גרייס, אשר הגיעה לישראל בליווי קבוצת עיתונאים מהפיליפינים, אמרה: "הדגל הוא הדרך שלי להראות את אהבתי ותמיכתי במדינת ישראל ובתושביה ואני מקווה שאוכל בדרך זו גם לקדם את התיירות לישראל".

   

  משרד התיירות ורשות הטבע והגנים ישלבו את הדגל במסגרת אירועי שנות ה-60 המתוכננים בחודשים הקרובים לעידוד תיירות הפנים והתיירות הנכנסת. עד כה התקבלו במשרד התיירות פניות רבות מגורמים שונים המעוניינים לשלב את הדגל באירועים שונים ואלו ייבחנו בתקופה הקרובה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן אגמון
  הגרסה הישראלית
  צילום: אורן אגמון
  הגרסה הפיליפינית
  מומלצים