שתף קטע נבחר

עבריינים במדים: השוטרים והעבריין באותו מתקן

הקצין שנעצר בפרשה מספר כי שירות בתי הסוהר שיכן את השוטרים בבית כלא שבו אסורים גם עבריינים מנהריה - שהנאשמים סייעו בהרשעתם. כן טען שגם העבריין שלכאורה ביקשו לפגוע בו כלוא באותו המתחם. השב"ס: לא היה מגע בין השוטרים לעבריינים מנהריה

השוטרים הנאשמים כי הטמינו מטעני חבלה למכוניתו וביתו של עבריין מנהריה טוענים ששירות בתי הסוהר (שב"ס) מסכן את חייהם בכך שהוא משכן אותם בכלא שבו אסורים עבריינים מנהריה, שהם עצמם סייעו להרשיע. מעבר לכך, הם מוסיפים כי בכלא נתון גם מיכאל מור - אותו עבריין שעל פי האישומים ניסו לפגוע בו.

 

עו"ד יאיר נדשי, המייצג את קצין המשטרה המואשם בפרשה, שוחח הבוקר (יום ה') עם מרשו בטלפון, וזה סיפר לו כי אתמול הועבר יחד עם נאשמים נוספים בפרשה לכלא גלבוע, הסמוך לבית שאן - שם שוכנו בתחילה עם עבריינים מנהריה. בהמשך הועברו לאגף ההפרדה, השמור ל"עבריינים כבדים".

 

נדשי אמר כי הוא מזועזע מה"חלמאות" שהפגין השב"ס: "עדיין לא ברור לנו למה בכלל העבירו אותם לכלא גלבוע, כאשר באותו מתחם כלוא העבריין שבו לכאורה ניסו לפגוע. למה הושיבו אותם עם עבריינים נהריינים ומדוע כעת הם באגף כל-כך שמור עם העבריינים הכי קשים שיש?".  

 

בשבוע האחרון טענו הנאשמים מספר פעמים כי התנאים בהם הם מוחזקים אינם ראויים. האזרח שמואשם בפרשה טען ביום שני בבית המשפט כי הוא מוחזק בצינוק ללא מקלחת וללא אפשרות להחליף בגדים. אחד השוטרים טען כי מספר פעמים במהלך העברות בין בתי כלא שונים, נותר קרוב ליממה ללא ארוחה.

 

בשירות בתי הסוהר הכחישו את הטענות על היחס לשוטרים ועל האירועים בכלא גלבוע. בשב"ס אמרו כי לא היה מגע בין

חמשת השוטרים לבין עבריינים מנהריה, ומדובר בכלא נפרד לחלוטין מזה שבו כלוא מור. עוד הוסיפו כי טרם העברת החשודים לכלא גלבוע נערכו הערכות מודיעיניות וכי לשוטרים הוצע לשהות באגף לטעוני הגנה, אך הם סירבו.

 

ממח"ש נמסר כי הם אינם אחראים למקום שבו בוחר השב"ס לשכן את האסירים, וכי מדובר בהחלטה פנימית שאין להם נגיעה בה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים ליד המקום שבו הוטמן מטען
צילום: יואב מינץ
עו"ד נדשי. מייצג את הקצין
מומלצים