שתף קטע נבחר

מי גוזז צמות לילדות בשכונת גאולה בי-ם?

לפחות חמש ילדות נפלו קורבן לאלמוני שגזז את צמותיהן. בשכונה החרדית מעריכים כי מדובר באדם לא שפוי, או בכזה המעוניין למכור את השיער בחנויות לפאות. אחת האמהות: "הילדים מפחדים לרדת לרחוב"

שימרו על הצמות! בשבועיים האחרונים אירעו בשכונת גאולה בירושלים חמישה מקרים לפחות, בהם אלמוני גזר את צמותיהן של ילדות קטנות בשכונה. עד כה, הוגשו שתי תלונות למשטרה בנושא על ידי הורי הילדות. ממשטרת מחוז ירושלים נמסר שהנושא נבדק.

 

אם לילדה בת 10, ששערה נגזז, סיפרה על המקרה: "הילדה ירדה לרחוב וחזרה הביתה לאחר עשר דקות. כשהיא היתה בכניסה לבית, על המדרגות, הוא תפס לה את הראש, משך לה בשיער וגזר לה חצי מהקוקו. הילדה צרחה והוא הספיק לברוח".

 

לדברי האם, בתהּ לא הספיקה לראות את פניו של הגוזז היטב אבל על פי הפרטים שידעה למסור, מדובר בבחור שחבש כיפה קטנה והיה חמוש במשקפי שמש גדולים, ככל הנראה על מנת שיוכל להסתיר את זהותו. האם מספרת שבתה הקטנה נכנסה מיד לאחר המקרה לבית כשהיא צורחת ומבוהלת.

 

אולם, נראה כי צמתה של הילדה הקטנה, לא השביע את רעבונו של גוזר הצמות. לא עברו 15 דקות ובעבר הרחוב שבו אירע המקרה הראשון, התרחש אירוע נוסף דומה. באותו מקרה, הקורבנות היו הפעם שתי אחיות בנות 7 ו- 9 שהלכו לתיבת הדואר ברחוב. מאז, נודע לתושבים על עוד שלושה מקרים והם פנו לעסקנים המקומיים אשר החלו בפעולות לתפיסת האלמוני, אך הוא עדיין לא נתפס. 

 

"ככה לא עושים. גבר לא יילך לאשה"

תושבים בשכונה סבורים שככל הנראה מדובר באדם לא שפוי, או במישהו המעוניין למכור את שיער הילדות באחת החנויות המוכרות פאות. את האפשרות כי אותו אדם עשה זאת מטעמי צניעות הם דוחים על הסף: "המעשה הלא צנוע הוא שלו. ככה לא עושים. גבר לא יילך לאשה", אומרת אחת מנשות השכונה.

 

גם אמהּ של הילדה בת 10 ששערה נגזז, מאמינה שלא מדובר בבחור שבא למחות כנגד חוסר צניעות הבנות. "הן בנות קטנות ואם הוא גוזר צמות סגורות אז לא הצניעות זה מה שמפריע לו. הילדות הולכות מאוד בצניעות. אם הוא עשה את זה בכניסה לבית, אז כנראה מדובר במשיהו עם רקע נפשי במאה אחוז", היא מעריכה.

 

לדבריה, לאור הצטברות המקרים, הבנות בשכונה בפניקה. "כל הבנות מהאזור מסובבות את הראש, מסתכלות לצדדים. גם בבית הספר של הבת שלי היו בהלם. כל מי ששומע על זה נלחץ. היום, הילדים מפחדים לרדת לרחוב, כי לא יודעים מה הוא יכול לעשות מחר. זה ממש מפחיד".

 

מקרים דומים אירעו בחודש יוני אשתקד בבני ברק. נער חרדי כבן 13, חתך אז את שערן של לפחות שבע ילדות, בנות 8-12.  

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פאות שנגזזו בבני ברק. ארכיון
באדיבות מדור צילום זק"א
מומלצים