שתף קטע נבחר

תושבי אשקלון: "לא נהפוך להיות שדרות 2"

מועצת עיריית אשקלון היתה אמורה לקיים דיון שגרתי אך בעקבות איום הרקטות על העיר כולה, הרוחות סערו. במהלך הישיבה הועלו הצעות להתקין מערכת התרעה דוגמת "צבע אדום", ולצאת למאבק ציבורי נגד התעלמות הממשלה מהאיום. "אותנו לא יזניחו כפי שמזניחים את תושבי שדרות ועוטף עזה"

זו היתה אמורה להיות עוד ישיבה שגרתית, בסדרת הישיבות התקופתיות שמקיימת מועצת עיריית אשקלון. אלא שבצל הנסיבות, התכנסה אמש (יום ה') המועצה לישיבה שבמרכזה איום הרקטות לעבר העיר, והצעה לפתוח במאבק ציבורי מקיף בנושא. "תושבי העיר מבקשים לא לטמון ראשם בחול ולא להיות בת יענה, אלא לצאת למאבק בלתי מתפשר שיביא את הממשלה להבין שאותנו לא יזניחו כפי שמזניחים את תושבי שדרות ועוטף עזה", אמר חבר המועצה חיים כהן, יוזם ההצעה.

 

נושא הישיבה, ירי הרקטות לעבר אשקלון, נקבע מראש, והישיבה התקיימה באופן מקרי ביום בו נחת טיל גראד בצפון העיר.

הדיון בנושא נמשך כשעתיים, ובו טענו החברים שמערכת הביטחון "מנצלת באופן ציני את שתיקתה של אשקלון", ולכן יש צורך בתגובה חריפה ובהקמת מטה מאבק. "כל עניין המיגון אינו רלוונטי, אנו צריכים להתנגד למיגון ולא להיות מבוצרים", טען כהן. לדבריו, הפגיעה היום בצפון העיר רק מוכיחה עד כמה יש נחוץ המאבק, כדי שאשקלון לא "תהפוך לשדרות 2". 

 

חלק מחברי המועצה תמכו בניהול מאבק פומבי, הכולל הפגנות ו"סגירת" העיר במחאה על איום הרקטות. אחרים הביעו תמיהה מדוע לא הופעלו מכשירי הזימונית שהותקנו במוסדות החינוך, והיו אמורים להתריע מפני שיגור רקטה לעבר העיר. במקביל, עלה גם נושא הפעלת מערכת התרעה באשקלון, דוגמת מערכת "צבע אדום" הפועלת בשדרות, שתתריע על שיגור רקטה לעבר אשקלון.

 

"לא נצא בקמפיין שיפגע בנו"

ראש העיר אשקלון, רוני מהצרי, טען בתום הישיבה כי הממשלה כבר אישרה העברת מיליוני שקלים לשיפוץ מקלטים בעיר, וכי העירייה פועלת לחיבור מפעלי התעשייה באשקלון לרשת הזימוניות שתתריע על נחיתת רקטות.

 "כבר שלוש שנים הירי לעבר אשקלון נמשך, ובכל זאת יש פה תיירות ומחירי הנדל"ן רק עולים. החלטנו לא לצאת בקמפיין שיכול לפגוע בעיר הזו", אמר.

 

לדבריו, אין צורך בהתקנת מערכת התרעה, אולם יש צורך בהקמת ועדה פנימית שתגבש את מדיניות העיר בנושא. "הרי הכי קל לקבל החלטה להפעיל צבע אדום. הצבא הרי מעוניין שנפעיל וראש הממשלה מתנגד ובצדק. אני חושב שצריך להקים ועדה או מטה אבל שיפעל בתוך העיר ויציע הצעות שנוכל לבחון אותן", אמר.


פורסם לראשונה 03/01/2008 23:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקום נחיתת הרקטה באשקלון
צילום: צפריר אביוב
מומלצים