שתף קטע נבחר

האיים המלדיביים: הנשיא ניצל מניסיון דקירה

נשיא האיים המלדיביים, מעמון עבד אל-גאיום, השתתף בטקס חניכת מתקן אנרגיה באי הוארפושי שבצפון המדינה. כאשר לחץ ידיים לתומכיו, הסתער עליו גבר חמוש בסכין מטבח גדולה. נער גונן על הנשיא והסית את ידו של הדוקר. הנשיא ניצל, וחולצתו נקרעה. דוברו של הנשיא: מתנגדיו הפוליטיים אחראים למעשה

גבר צעיר ניסה היום (ג') לדקור את נשיא האיים המלדיביים, מעמון עבד אל-גאיום, בסכין מטבח. דוברו של הנשיא טען כי מדובר בניסיון התנקשות - אך הבהיר כי הנשיא לא נפגע.

 

האירוע התרחש באי הוארפושי, אי שאוכלוסייתו מונה 3,000 תושבים, הנחשב לאחד האיים המאוכלסים ביותר באזור צפון האיים המלדיביים. "הנשיא היה בצפון המדינה, לרגל טקס חניכת מיזם אנרגיה ממוחזרת. הוא לחץ ידיים עם תומכיו, ואז הגיח גבר צעיר שניסה לדקור אותו בסכין מטבח גדולה", סיפר דוברו של הנשיא, מוחמד שריף, בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס.

 

לדברי שריף, "הנשיא ניצל הודות לנער שגונן עליו וניסה לתפוס את הסכין. הנער נפצע קשה בידו", הוסיף. "הנשיא לא נפגע,

אך הסכין קרע את חולצתו. אין ספק שמדובר בניסיון התנקשות", סיכם.

 

לדבריו, הגבר החשוד בביצוע הדקירה, בשנות העשרים לחייו, נעצר ונחקר. שריף העריך כי למרות הרקע האיסלאמי הקיצוני של החשוד - סביר שמתנגדיו הפוליטיים של הנשיא אחראים למעשה. "אנחנו רוצים לבדוק אם מדובר בהתקפה מתוכננות - או שהחשוד פעל על דעת עצמו", הוסיף.

 

אל-גאיום הוא השליט הוותיק ביותר באסיה, המושל במדינה הקטנה שבאוקיאנוס ההודי, המונה 1,200 איים שמרביתם לא מיושבים, זה 30 שנה. מבקריו טוענים נגדו כי הוא השליט במדינה שלטון דיקטטורי, ומעכב את יישומן של רפורמות דמוקרטיות במדינה. אלה סבורים כי הגיעה העת שיפרוש. עם זאת, באוגוסט ניצח אל-גאיום במשאל עם שאיפשר לו להמשיך ולשלוט במדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל-גיום. חולצתו נקרעה
צילום: רויטרס
מומלצים