שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

בבירה פינו את הכבישים לאורח מאמריקה

למרות החששות הכבדים מפקקים גילה ציבור הנהגים בירושלים רחובות רפאים ותנועה דלילה. במוקד התנועה המיוחד בעירייה מדווחים: "הירושלמים העדיפו כנראה להישאר בבית". קצין משטרה: "הירושלמים מבינים עניין"

הדיווחים המוקדמים על פקקי ענק, האזהרות על רחובות סתומים וחסומים, וההתרעות על שיירות שיציפו את ירושלים היו כולם מוקדמים. הירושלמים, כנראה בשל החששות להיתקע בעומסי תנועה, פשוט נשארו בבית.

 

מאז הצהריים, עת נחת הנשיא האמריקני בנמל התעופה בן גוריון שבלוד, עקבו בבירה בדריכות אחר רשימת הרחובות החסומים לתנועה. הם שמעו על חסימת כביש מספר 1 - וגם על פתיחתו, על סגירת כביש 6 ועל הרחובות הסגורים לתנועה. המשטרה, כך שמעו, מצויה בכוננות שיא וברחובות רבים נאסרה הנסיעה והחניה.

 


 

תנועה דלילה (צילום: גיל יוחנן)

 

במרכז ניהול התנועה של עיריית ירושלים, שתוגבר בכוח אדם נוסף לרגל הביקור, דיווחו כי בניגוד לציפיות, הכבישים בירושלים נותרו פנויים לגמרי ולא נוצרו עומסי תנועה כלל.

 

אל המוקד, הממוקם בגשר בגבעת מרדכי שמעל כביש בגין והוקם בשיתוף עם המשטרה ומחלקת הכיבוי, מגיעים צילומים מ-150 מצלמות מעקב ורמזורים הממוקמות בכל רחבי העיר. הצילומים מגלים כי התושבים פשוט פינו את העיר לכבוד האורח.


נשארים בבית (צילום: גיל יוחנן)

 

"זוהי אינה הפעם הראשונה שבה מגיעים לירושלים אישים חשובים, וכנראה שהירושלמים למדו את הלקח מפעמים קודמות. חלקם העדיפו לנסוע בתחבורה ציבורית או שפשוט העדיפו להישאר בבית", אמר נציג עייריית ירושלים במוקד התנועה, איתי דרורי.


מבינים עניין (צילום: איי.פי)

 

גם במשטרת התנועה הסכימו עם התזה שבמוקד העירייה. "הירושלמים מבינים עניין, הכל רגוע ונראה טוב", אמר ל-ynet סגן ניצב קובי דוידיאן קצין תנועה במשטרת מחוז ירושלים. לדבריו, "אין בכלל עומסים. מאז שעות הלילה גררנו בסך הכל 29 כלי רכב שחנו על הצירים שבהם אמור לעבור נשיא ארה"ב. נראה שהירושלמים רגילים ומבינים עניין".

 


שטח סטרילי בגבעת רם (צילום: עידו הופשטטר)

 

סגן ניצב דוידיאן ציין כי עד אתמול בלילה התקבלו במוקד שנפתח 7,000 קריאות טלפוניות של תושבי ירושלים שביקשו לדעת אילו רחובות ייסגרו לתנועה ואילו לא. הוא מעריך כי גם הפרסומים בתקשורת

וגם מרכז המידע העביר את המידע הנחוץ לתושבי ירושלים סייעו, והתושבים החליטו בעצמם עד כמה חשובה יציאתם.

  

מחר בבוקר, החל מהשעה 7:45 צפויים להיסגר הכבישים אגרון, רמב"ן, רופין, כמו גם רחוב המלך דוד - שיישאר סגור במהלך כל ביקורו של נשיא ארה"ב. כשהנשיא האמריקני בוש ייצא מירושלים לכיוון הרשות הפלסטינית, ישובו וייפתחו הרחובות לתנועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא יורד מכבש המטוס
צילום: איי פי
שיירת הנשיא על כביש 1 הסגור
צילום: איי פי
בעיקר כרזות המתינו ברחובות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים