שתף קטע נבחר

הסדר השלמת דירות חפציבה בנתניה ובחדרה הוגש לביהמ"ש

ההצעה, שאינה תואמת את המתווה של המנהל המיוחד, כוללת הסכמה עקרונית של דניה סיבוס להפחית את גובה החוב של חפציבה ולהשלים את בניית הפרוייקטים

כונס הנכסים מטעם בנק מזרחי-טפחות לפרויקטים של חברת חפציבה, עו"ד פיני יניב, הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים הצעת הסדר להשלמת פרויקטים של חפציבה בנתניה ובחדרה. עו"ד יניב ממשרד קנטור, אלחנני, טל ושות' מציין כי ההצעה אינה עולה בקנה אחד עם המתווה שהציע המנהל המיוחד מטעם הכונס הרשמי, עו"ד יצחק מולכו, לפיו ישלמו הרוכשים והבנקים כספים לכיסוי חובות בפרויקטים שלא קשורים אליהם.

 

ההסדר המוצע כולל כולל הסכמות עקרוניות שהושג בין כונס הנכסים, בנק מזרחי-טפחות, באמצעות עו"ד דורון אריאל, והקבלן המבצע דניה סיבוס, שהסכימה להפחית את גובה החוב שטענה לו כלפי חפציבה ולהשלים את בניית הפרוייקטים.

 

פרויקט "גרינטאוור" בנתניה, שבנייתו כמעט והושלמה, מכיל שני בניני מגורים בהם 126 דירות. פרויקט "חופים" בחדרה מכיל ארבעה בניני מגורים, בשנים מהם בלבד החלה הבנייה, והוא כולל 128 דירות. לפי התחזית המפורטת בבקשה, הפרויקט בנתניה יסתיים בגירעון של כ-6 מיליון שקל וזה שבחדרה ב-20.2 מיליון שקל.

 

על פי התוכנית המוצעת כאן, תוותר דניה סיבוס על חלק מהכספים להם טענה, גם אלו ששולמו על ידי רוכשים שלא לחשבון בבנק המלווה. בנק מזרחי-טפחות יערוב להבטחת התשלום אותו יידרש הכונס לשלם לדניה סיבוס לצורך השלמת ביצוע העבודות בפרויקטים ולסכומים נוספים לחברה, במקרה בו לא יספיקו ההכנסות לכסות את השלמת הפרויקטים ואכלוסם. רוכשי הדירות, נכתב, יידרשו להוסיף את יתרת התשלום לדירות שקנו בהתאם לחוזי המכר.

 

הבקשה נשלחה לגם לכונס הנכסים הראשי, לעו"ד מולכו ולפרקליטי הרוכשים בפרויקטים השונים. דיון בהסדר נקבע לסוף החודש. יצוין כי בשבוע שעבר, לראשונה מאז משבר חפציבה, אישר בית המשפט המחוזי בירושלים הסדר בין בנק לרוכשי דירות של חפציבה. ההסכם שאושר היה עם בנק אדנים בארבעה פרויקטים שליווה הבנק בבית"ר עילית, הר חומה, מעלה אדומים ואלעד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מזרחי
חפציבה מעלה אדומים
צילום: אילן מזרחי
מומלצים