שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: מרב יודילוביץ'

  תהיו בשקט

  "האפקט של עמידה שקטה, תמיד חזק יותר". רוזמרי אש, כוכבת מחזות הזמר הבריטית, ממשיכה להעניק טיפים יקרים ומלמדת איך להיפטר ממניירות. חלק ג'

   

  כיתת אמן, כמו אודישן, מאפשרת לך זמן קצוב לתת את הכל. כיתות האמן, בניגוד לאודישנים, לא מספקות בסופן עבודה, אבל אם תגיע אליהן מכוון מטרה, תצא מורווח איך שלא תהפוך בזה. "זה מין תופין קטן כזה", אמרה עדינה חיימיס, משתתפת ביומה השלישי של כיתת האמן שהעבירה בישראל, במסגרת "סדנאות הבמה", כוכבת מחזות הזמר הבריטית רוזמרי אש.

   

  אבל האמת היא שאם נפרק לרגע את הסדנה לגורמיה, היא הרבה יותר מזה. אז כן, יש בה את האדרנלין שמבעבע בדם רק מעצם העמידה מול קהל המשתתפים בסדנה ומול המאסטר המיומן, אבל מעבר לכך מפגשים מסוג זה, עם אנשי מקצוע דוגמת אש, הם מעבר לכל, הזדמנות נדירה להתבונן בעצמך דרך עיניים חיצוניות ולכוון בהדרכתן מיתרים דקים שיעשו למאזין את כל ההבדל. כל מפגש הוא שיעור עם פוטנציאל לטיפים חבויים.


  רוזמרי אש ועדי ארד. לראות את הדברים הקטנים (צילום: מרב יודילוביץ')

   

  "הכל נמצא במוזיקה, אבל צריך שהרגשות והכוונה שלך יהיו מסונכרנים עם התוכן", אומרת אש לרועי סרוק, בוגר ניסן נתיב, שנשרף על הבמה בביצוע לשיר "Empty Chairs And Empty Tables" מתוך המחזמר "עלובי החיים". גם הפעם היא חוזרת לשיטה הבסיסית של חזרה לטקסט וניקוי הביצוע השירי ממניירות ופאתוס ומדגישה: "חשוב מאוד לדעת על מה אתה שר".

   

  בין המילים מנסה רוזמרי אש להעביר את המסר הברור שבניגוד למקובל, חזק יותר לא אומר בהכרח מרגש יותר.

   

  "היא פותרת דברים בניואנסים הכי קטנים ופתאום הכל מסתדר לך בראש, היא כמו פסיכולוגית", אומרת עדי ארד בוגרת בית צבי, "היא באה לתת מניסיון חיים אדיר שיש לה והיא רואה את כל הדברים הקטנים שאנחנו בורחים מהם.

   

  "זה לא ריאליטי פה, אין כאן תפאורה או בגדים, יש אותך, את החיים שלך ואת מה שאתה מביא איתך".

   

  המשתתפים ביום השלישי של כיתת האמן מקבלים על הדרך טיפ נוסף ששווה מיליונים שקשור באופן מפתיע להגשת השיר במובן התנועתי. "אתם מספרים סיפור", אומרת אש, "אז כן, אפשר להוסיף תנועה אבל אל תגזימו. יותר מדי, יכול להסיח את הדעת. האפקט של עמידה שקטה, תמיד חזק יותר".  

   

  הציטוט היומי: "הכל נמצא במוזיקה"  

   

  טיפים לדרך:  

  1. תאמינו בעצמכם

  2. תהפכו את השיר לשלכם

  3. לכו על הקופה

   

  לפרקים הקודמים בסדנה של רוזמרי אש:

  פרק א' - ואני רק רציתי לשיר

  פרק ב' - לא על הציצים והתחת לבדם 

   

  • הסדנה הקודמת שלנו - יבגני אריה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אש. כיוון עדין
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים