שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ממציאה נוף משלה

  סיגלית לנדאו בוחרת לא להתערב בנוף הישראלי אלא להמציא נוף משלה. הצצה לפרק "העמק הוא חלום" בסדרה "סיפור מסגרת", שישודר הערב

   

   

  הפרק החמישי בסדרה "סיפור מסגרת - 100 שנים של אמנות ישראלית",  ישודר הערב בשעה 23:30. שם הפרק "העמק הוא חלום" (במאי: גלעד טוקטלי), והוא יעסוק בנוף - שהוא ליבה של האמנות הישראלית ואולי אף של ההוויה הישראלית כולה. הפרק מציג את הנוף באמנות הישראלית, שהוא בה-בעת מקום נכסף ומקולקל, שגם כשהוא בראשיתי ותמים הוא נטען משמעויות פוליטיות ואידיאולוגיות - ומסמל את המעבר של החברה הישראלית מילדות לבגרות.
   

  בין המשתתפים בפרק האמנית סיגלית לנדאו, שבתערוכה שהוצגה ב-2004 בביתן הלנה רובינשטיין בתל אביב בחרה לא להתערב בנוף אלא להמציא נוף משלה, ועיצבה מציאות שבה קבוצת אנשים מנסה לבנות ציביליזציה: "הנופים הם של ים, הם של מים, התחברות למבול אולי", היא אומרת. "הנוף הכי מפוברק פה זה הר שפולט בטון, נוף לא של חומרים טבעיים".

   

  עוד משתתפים בפרק: אורי רייזמן; אנה טיכו; אריה לובין; גל ויינשטיין; דליה אמוץ; דנה ובועז זונשיין; דני קרוון; יהודית סספורטס; יוסף זריצקי; יצחק דנציגר; מירב היימן; מרדכי ארדון; נחום גוטמן; עסאם אבו- שקרא; פטר מירום; ציונה תג'ר; ראובן רובין ואחרים.

   

  הסדרה "סיפור מסגרת" נוצרה ביוזמה ובמימון של מועצת הפיס לתרבות ולאמנות בשיתוף עם הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו ו"גשם" תקשורת. את הסדרה כתבו וערכו רונית וייס ברקוביץ' ורותי דירקטור.

   

  עוד ב"סיפור מסגרת":

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים