שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עצומת רשת: 60 שנה = 100 מיליון שקל?
  אלפי ישראלים חתמו על עצומה הקוראת לביטול אירועי השישים לישראל - ולהקצאת תקציב החגיגות לפרויקטים חברתיים
  מה אפשר לעשות עם 100 מיליון שקל? ד"ר רון אבני ופרופ' זאב צחור, יוזמי עצומה הקוראת להעברת התקציבים המיועדים לחגיגות השישים למדינה ליוזמות חברתיות יציעו פטור ממע"מ לשדרות, למשל. בימים האחרונים מופצת באימייל הזמנה לחתום על עצומה הדורשת "לעצור את בזבוז מיליוני השקלים המיועדים לחגיגות, ולתבוע כי הכסף יופנה למטרות חשובות, צודקות וערכיות יותר".

   

  את העצומה יזמו פרופ' זאב צחור, נשיא מכללת ספיר, וד"ר רון אבני, מבקר אונ' בן גוריון, השייכים ל"קבוצה של אנשי רוח ומעש בנגב", להגדרתם.

  השניים ניסחו את העצומה כיוזמה עצמאית וחוץ מוסדית. "החלטנו לפעול עצמאית אחרי שניסינו לעניין גופים כמו 'התנועה למען איכות השלטון' ואחרים, ולא נענינו", מתאר אבני. לאן הם מבקשים להפנות את הכסף? "שהממשלה תחליט, לא נחליט ולא נתיימר להחליט במקומה", הוא פוסק. "אנחנו מציעים שישתמשו בכסף לפרויקטים ראויים בתחום הרווחה והחברה, שייבחרו על-ידי ועדה ציבורית מיוחדת של אנשי רוח, תרבות, חינוך ורווחה. בכל מקרה, לא עת חגיגות היא".

   

  אירועי החלפת הקידומת של המדינה יתמקדו בילדי ישראל ובמסגרתם עתידים להתקיים, בין היתר, "מופע ענק ממדים המשלב אור, מוזיקה, קרני לייזר ואפקטים מיוחדים; מסיבות פארק; מטס אווירובאטיקה  וערבי הוקרה מיוחדים". רגע, יש עוד. "יפותחו תשתיות ל-60 גני שעשועים בשכונות מצוקה; ישוקמו 60 אנדרטות זיכרון; ייסללו שבילי אופניים סביב הכנרת ובין תל-אביב לירושלים". וזו, אגב, רק דגימה מהתוכנית.

   

  "זה הזמן לשינוי סדר העדיפויות הלאומי, וראשית לעצור את הבזבוז הצפוי בחגיגות, שעיקרן לתת במה לפוליטיקאים", מסכם אבני, שמתכוון להגיש את העצומה בסוף החודש לראש הממשלה ולשרה רוחמה אברהם-בלילא, הממונה על החגיגות.

   

  ממטה השישים ביקשו לא להגיב על הטענות המובאות בעצומה.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מופע לייזר. אברהם-בלילא
  צילום: גיל יוחנן
  ועדה אחראית. העצומה
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים