שתף קטע נבחר

אביגדור יצחקי התפטר: אולמרט מסוכן לישראל

הוא מימש את איומו להתפטר, אם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לא יפרוש לאחר פרסום דו"ח וינוגרד. בראיון ל"ידיעות אחרונות", אמר כי "אולמרט מסוכן לישראל. הוא ראש הממשלה הגרוע ביותר בתולדות המדינה"

ח"כ אביגדור יצחקי מקדימה הגיש הבוקר (יום ה') את מכתב ההתפטרות מהכנסת ליו"ר הכנסת, דליה איציק. את מקומו בסיעת קדימה צפוי לתפוס שלמה מולה. יצחקי הודיע לפני שבוע שבכוונתו להתפטר בעקבות דו"ח ועדת וינוגרד המלא.

 

הבוקר אמר: "התפטרתי בלב כואב, משום שהבטחתי לציבור שאם ראש הממשלה לא יתפטר אני אתפטר מהכנסת. אני מקיים את הבטחתי". יצחקי הציב את האולטימטום כבר לאחר פרסום דו"ח וינוגרד החלקי.

 

בראיון ל"ידיעות אחרונות" שיפורסם בסוף השבוע, אמר יצחקי, מי שהיה יו"ר סיעת קדימה ויו"ר הקואליציה, שראש הממשלה אינו ראוי ואינו כשיר לכהן בתפקידו. לדבריו "אולמרט מסוכן לישראל. הוא ראש הממשלה הגרוע ביותר בתולדות מדינת ישראל".

  

ח"כ יצחקי היה מבין מייסדיה של תנועת קדימה ונחשב למקורבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. לאחר הקמת הממשלה מינה אותו אולמרט לעמוד בראשות סיעת קדימה והקואליציה. לאחר פרסום דו"ח ועדת וינוגרד פעל מאחורי הקלעים כדי להחליף את אולמרט במועמד אחר מתוך קדימה. "הבעיה הגדולה ביותר של ראש הממשלה היא הציניות, הזחיחות והשרלטנות שלו". לדבריו, רוב החברים בקדימה טוענים בשיחות סגורות כי אולמרט אינו יכול לכהן בתפקידו, אך מעדיפים לשתוק כי "אולמרט קנה אותם במינויים ובשררה".

  

ח"כ יצחקי גילה כי בשבועות האחרונים פעל מאחורי הקלעים עם יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, כדי להביא להפלתו של אולמרט. יצחקי נחשב מקורב לשרת החוץ, ציפי לבני, ואף טען כי היא המועמדת המתאימה ביותר לתפקיד ראש הממשלה. יחד עם זאת הוא טען כי בשרת החוץ דבק כתם מוסרי ואתי "כי היא משרתת היום תחת ממשלתו של ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור יצחקי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים