שתף קטע נבחר

ברקת: יש סיכום סודי על חלוקת ירושלים

חבר מועצת העיר מתריע על "מערך הונאה מעל ראשם של אזרחי ישראל", ועל סיכום בין חיים רמון למוחמד ראשיד בערוץ חשאי על חלוקת העיר. ברקת ביקש את התייחסותה של לבני, ששומרת על חשאיות המו"מ. לשכת רמון: "אלו דברי הבל"

"מדובר במערך הונאה מדיני אותו מובילים ביחד חיים רמון וראש הממשלה", כך טען היום (ד') חבר מועצת עירית ירושלים ניר ברקת, בעקבות חליפת מכתבים בינו לבין שרת החוץ ציפי לבני, בנושא המשא ומתן עם הפלסטינים. לטענתו, ישראל סיכמה עם נציגי הפלסטינים על חלוקת ירושלים.

 

ברקת מתבסס על מידע מ"מקורות בכירים" אותם הוא מסרב לחשוף, וטוען כי המשנה לראש הממשלה רמון סיכם בערוץ שיחות חשאי עם מוחמד ראשיד על חלוקת העיר. "לבני מסרבת לחשוף את המידע המהותי הידוע לה, לפיו קיים נתיב סודי המובל שלא דרך משרד החוץ. עצם הידיעה הופכת אותה לשותפה בפועל למהלך ההונאה המדיני, שמטרתו האמיתית חלוקת ירושלים מעל ראשם של אזרחי ישראל", אמר ברקת.

 

במכתבו ללבני כתב ברקת בין היתר: "לתדהמתי נודע לי שגורם פלסטיני בכיר ורשמי צוטט כאומר ש'אנחנו יכולים להגיד שישראל מוכנה לסגת מכל הכפרים והשכונות הערביות בירושלים'", ובהמשך דרישה לחשיפת "ההסכמות החשאיות" - או הכחשת הדברים. "להזכירך, הדברים, באם הם נכונים, מהווים חריגה מוחלטת מעקרונות היסוד של קדימה, הפרה בוטה של חוק יסוד ירושלים, מעילה באמון הבוחר וחתירה תחת אושיות הריבונות של הכנסת", נכתב.

 

שרת החוץ השיבה במכתב משלה: "באנאפוליס נקבע כי ישראל והפלסטינים ינהלו משא ומתן בו ידונו כל סוגיות הליבה, ללא יוצא מהכלל", מה שמהווה למעשה אישור לקיום מו"מ בנושא ירושלים. זאת, בניגוד לדברי ראש הממשלה אולמרט שלשום בברלין, לפיהם עניין ירושלים יידחה לסוף התהליך.

 

לבני ציינה במכתבה כי "המשא ומתן מתנהל על פי סיכום בין הצדדים, לפיו עד שהכל לא מסוכם, כלום לא מסוכם, כמו גם באופן שהתכנים לא פומביים", והוסיפה שאין להסיק מאי ההתייחסות דבר וחצי דבר ביחס לפרסום. מלשכת רמון נמסר בתגובה: "אלו הם דברי הבל חסרי שחר, שלא היו ולא נבראו".

 

גורמים מדיניים בירושלים ציינו בתגובה לטענותיו של ברקת: "מדובר בתיאורית קונספירציה מופרכת ביסודה. ראש הממשלה ונשיא הרשות הפלסטינית מדברים בארבע עיניים, ואינם זקוקים לתיווך של אף אחד. המשא ומתן מתנהל בצורה אחראית מלאה של ראש הממשלה מול הרשות הפלסטינית. אין שום צורך באפיק סודי, ולכן כל הניסיון להמציא ערוצים חשאיים הינו זריקת בוץ בעיני הציבור, שנועדה מראש לכישלון", נמסר.

 

התבטאותו הנוכחית של ברקת מצטרפת לקריאות מתוך הקואליציה, של סיעת ש"ס, שאיימה כי תפרוש מהממשלה כאשר יחל מו"מ בנושא ירושלים. השר אלי ישי החריף את האיומים וקרא בשבוע שעבר להפסיק מיידית את המו"מ עם הפלסטינים, לאחר הפיגוע בדימונה. ביום חמישי אמור להיערך סיור של ש"ס, בשיתוף חברי סיעת האיחוד הלאומי, בהר חומה, לבחינת מצב הבנייה במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. "נדהמתי"
צילום: גיל יוחנן
רמון. "חסר שחר"
צילום: גיל יוחנן
לבני. "יש סיכום על חשאיות"
צילום: דניאל בראון – ג'יני
מומלצים