שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  להתבסס ואז לחפש אשה, או להפך?

  "אני מתקרב לגיל 30. אין לי חסכונות, עוד לא סיימתי להחזיר הלוואות על לימודים ואין לי כסף לממן דירה, מכונית או חתונה. משפחתי לא כל כך מתפקדת. אולי עם הופעת האשה הנכונה נוכל לחתור יחד לקראת השגת המטרות האלה?"

  שאלה:

  אני מתקרב לגיל 30 ויש לי עבודה קבועה, אבל אני לא סגור לגבי הקריירה שלי או הכיוון שלי בחיים. אני רוצה להתחתן עם האשה הנכונה, אבל בתור בן להורים גרושים שמגיע ממשפחה לא כל כך מתפקדת, יש לי מטענים. מלבד זאת שאין לי חסכונות, לא סיימתי להחזיר הלוואות על הלימודים ואין לי כסף לקנות דירה, מכונית או אפילו לשלם על חתונה.

   

  כדאי לי להמשיך לברר את הכיוון שלי בחיים, לשפר את הסיכויים המקצועיים שלי ולנסות לחסוך כסף לפני שאחפש בת זוג לנישואים, ואולי עם הופעת האשה הנכונה נוכל לחתור יחד לקראת המטרות האלה?

   

  תשובה:

  אתה נשמע בחור בעל תפישה מציאותית של מצבו. זה יתרון גדול, הן בשבילך והן בשביל האשה שתהיה אשתך ביום מן הימים.

   

  אנשים שצריכים לעבוד כדי להשיג את מטרותיהם מפתחים יכולות וכישורים שעוזרים להם בחיים באופן כללי, ובנישואים במיוחד. גם אם אתה מוטרד מכך שלא השגת את רמת הרווחה הכלכלית שאתה סבור שכדאי שתהיה לך לפני שתינשא, אין זה הכרחי להתחיל חיי נישואים עם משכורת נוחה, בלי שום חובות ועם מספיק כסף לדירה ומכונית. מה שחשוב יותר הוא שיש לך רצון להשיג את כל אלה ושאתה נוקט צעדים מציאותיים וחיוביים להשגת מטרותיך.

   

  רוב בני גילך נמצאים במצב דומה לשלך. ומכיוון שהתרבות שלנו מעודדת גישה של לחיות את הרגע ולחפש סיפוק מיידי, צעירים רבים הנמצאים בדיוק באותה נקודה בחיים חושבים שמשהו לא בסדר במצבם, ושיחלפו שנים רבות לפני שיוכלו להתחיל לבנות את חייהם עם מישהו אחר.

   

  די מטריד האחוז הגבוה של צעירים שמרגישים שהם חייבים להיות בשלב מתקדם הרבה יותר בתחום הקריירה ובתחום הכלכלי לפני שיוכלו לחשוב על נישואים. הדבר גורם לדחיית גיל הנישואים, ובשלב זה עלולים ניסיון החיים והנתונים הדמוגרפיים להקשות על מציאת בן זוג מתאים. בגיל 30 האופי יותר מגובש וקשה יותר להתגמש, וגם מספר בני הזוג הפוטנציאליים נמוך יותר.

   

  מצב כלכלי טוב לא מבטיח נישואים יציבים או מאושרים יותר

  נוכחנו לדעת שמצב כלכלי טוב לא בהכרח מקנה לזוג חיי נישואים יציבים או מאושרים יותר. להפך,לעיתים קרובות זוגות רבים שעובדים יחד על בניית הקריירה ושיפור המצב הכלכלי מפתחים כישורים בין-אישיים שמחזקים את הקשר ביניהם ואת יכולתם להתמודד ביעילות עם אתגרי החיים העתידיים.

   

  עם זאת, בהחלט חשוב לברר את הכיוון שלך בחיים ולתכנן תוכנית מציאותית להתקדמות בתחום הקריירה, תשלום הוצאות השכלה וחיסכון לקראת הוצאות גדולות כמו רכישת דירה או מכונית. אדם שאינו מוכן להקדיש את הזמן לבירור נושאים אלה, אינו בשל לנישואים.

   

  כדאי לך להקדיש מספר שעות לתהליך בירור המטרות האישיות שלך. התוכנית שתבנה בסופו של דבר צריכה להיות גמישה, כך שיתאפשרו שינויים בהמשך הדרך. גם אם יידרשו לך מספר חודשים כדי לברר לעצמך דברים, אל ייאוש - ההשקעה כדאית.

   

  לאחר שתהיה לך תוכנית, יהיה עליך להתחיל לממש אותה. הצעדים הקטנים שתנקוט לקראת השגת מטרותיך יעודדו אותך ויצרו רושם חיובי על בנות הזוג שאיתן תיפגש. למעשה, אחת התכונות שכדאי לחפש בבת זוג היא נכונות לעבוד איתך בצוותא על השגת מטרות אלה. בלי ספק תמצא לא מעט נשים מקסימות עם נכונות כזו.

   

  לגבי הרקע המשפחתי שלך - כמעט לכל אדם יש מטען כלשהו שהוא סוחב, ולאנשים שהוריהם גרושים או משפחתם לא מתפקדת יש מטען כבד מאחרים. מטען זה אכן עלול לפגוע ביכולתך לבנות מערכת יחסים חזקה ובריאה ולשמור עליה, אבל רצונך להתמודד עם הנושא בשלב זה בחייך מעיד על בגרותך.

   

  למצוא משפחה שתשמש לך דוגמה חיובית

  יש דרכים רבות להקל את המטען כך שתוכל להתמודד איתו ושלא יפריע לחיי המשפחה שלך. תוכל, למשל, למצוא משפחה מתפקדת היטב שתשמש לך דוגמה חיובית. תוכל להשתתף בקורס להקניית מיומנויות בין-אישיות בו תלמד דרכים יעילות לתקשורת עם אנשים, להפגנת כבוד לבת הזוג ולפתרון סכסוכים. תוכל גם להשתתף בטיפול אישי או קבוצתי שיסייע לך להתמודד עם רגשות מרירות או טינה שאתה סוחב מילדותך.

   

  כל אחת מהדרכים האלה עזרה לרבים אחרים במצבים דומים. בהצלחה!

   

  • רוזי איינהורן (פסיכותרפיסטית) ושרי צימרמן (עו"ד לענייני משפחה) כותבות יחד ספרים בנושא ההיכרויות. הן ייסדו את ארגון Jewishdatingandmarriage.com, המסייע לרווקים ורווקות יהודיים.  

   

  באדיבות www.aish.co.il - אתר עם חוכמת חיים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא סגור על עצמו
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים