שתף קטע נבחר

"אסתי צילצלה לרוני, והוא לא ענה"

ההרוג מפגיעת קסאם במכללת ספיר, רוני יחיא ממושב ביטחה שליד אופקים, היה אב לארבעה ילדים - אחד מהם חייל קרבי בשירות סדיר - ומושתל כליה. אשתו אסתי לא הפסיקה לבכות וקראה בכאב:"איפה רוני?". חבריו סיפרו: "הוא התחיל לשקם את חייו בעקבות הניתוח"

"לקחו מלאך, אין אחד בעולם הזה שיכול להצביע שהוא פגע בו" - סיפרה עופרה מנצור, חברת משפחת יחיא האבלה על מותו של רוני מפגיעה של רקטת קסאם, היום (ד') במכללת ספיר במערב הנגב. ליחיא, בן 47, ממושב ביטחה שליד אופקים, ארבעה ילדים, בהם חייל בשירות סדיר.

 

יום קרב קשה בדרום

 

רעייתו אסתי, מוקפת חברים ומשפחה, בכתה ללא הרף וקראה בכאב "איפה רוני?". חברתה עופרה סיפרה ל-ynet שאסתי לא היתה בבית כשבעלה נהרג. היא ניסתה להשיג אותו בטלפון ללא הצלחה, וכשהגיעה לביתו של אחיו קיבלה את ההודעה המרה. "אסתי בהלם. היא לא מפסיקה לבכות, ולכל מי שנכנס לביתה היא אומרת: איבדנו את רוני".  

 

יחיא הוא ההרוג ה-11 מאז החלו מטחי הקסאמים לעבר הנגב המערבי. הרקטה שגרמה למותו התפוצצה במגרש החניה של המכללה, מול הכביש הראשי. הוא התכוון ככל הנראה לעזוב את המקום, לפני שהרקטה נחתה בסמוך אליו. יחיא נפצע בחזהו באורח אנוש, ומת מפצעיו לאחר מכן, למרות ניסיונות החייאה. 

 

"אי אפשר להגיד עליו שום מילה רעה"

ראש מועצת מרחבים, אבנר מורי, הוא קרוב משפחה של יחיא ומתגורר בשכנות לבית המשפחה. "אנחנו מושב קטן, כולנו משפחה אחת", סיפר ל-ynet. "הכרתי את רוני ממש טוב. לפני חמש שנים הוא עבר השתלת כליה בארצות הברית ועד ההשתלה היה לו מערבל בטון והוא פירנס את משפחתו". לדברי מורי, "בשנים האחרונות ניסה לחזור למסלול חייו ואפילו התחיל ללמוד לוגיסטיקה, מטעם ביטוח לאומי".

 

לפני כחצי שנה התגייס לצבא בנו הבכור של יחיא. "הוא התגייס לקרבי, לצנחנים, ושלושת הילדים האחרים לומדים בכתה ג', ד', ו-ח'. אשתו עובדת במועצה גם היא".

 מורי יצא בקריאה לממשלה להפסיק את ירי הקסאם. "תראו לאן זה הגיע. די עם ההרג הזה כבר", אמר והוסיף, "אנו מחבקים את המשפחה".

 

מנצור רפאל, עוד חבר, סיפר: "אני מכיר אותו מבית הספר, בדיוק דיברנו עם חבר שאנחנו מנסים לחשוב עליו ולא מצליחים למצוא שום מילה רעה שאפשר להגיד. הוא נשמה של בן אדם, היינו נפגשים כל שבוע, עושים מילואים יחד. אחרי הניתוח הוא התחיל להסתדר ולבנות את ביתו, התחיל לשקם את חייו - וזה מה שקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוני יחיא
צילום רפרודוקציה: ישראל יוסף
מומלצים