שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הסיוט התממש - הכוננות הועלתה בכל הארץ

בעקבות הפיגוע הרצחני בישיבה הירושלמית, מעלה הערב המשטרה את כוננותה, בדגש על ריכוזי האוכלוסייה. מחר תוגבל הכניסה להר הבית. לצד הטרור בעורף והקסאמים בחזית הדרום, במערכת הביטחון חוששים גם מפיגועי נקם בחו"ל בזמן הקרוב - במלאות 40 יום לחיסול מורנייה

תרחיש האימים, ממנו חששו במערכת הביטחון, התממש הערב בפיגוע הרצחני בישיבת מרכז הרב בירושלים.

 

בעקבות הפיגוע הנוחו כל מחוזות המשטרה ומערך מג"ב להעלות את כוננותם, מחשש לאירועים נוספים שבדרך. דגש מיוחד יושם על ריכוזי האוכלוסייה שבערים הגדולות. משטרת ישראל העלתה את רמת הכוננות לפעילות מבצעית רמה ג'.

 

הפיגוע בישיבה

    

"לפנינו עוד מספר רב של אירועים", התנבא הערב מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, בזירת הפיגוע. "מפקד מחוז ירושלים ומשטרת ישראל תגברו באופן מאסיבי מאוד את הכוחות במחוזות השונים, כדי למנוע אירועים של הפרות סדר". המפכ"ל קרא "לכל האזרחים לסייע למשטרת ישראל, לגלות עירנות ולהודיע למשטרה על כל אדם או חפץ חשוד".

 

במהלך השבוע האחרון, בעקבות ההסלמה הקשה בחזית הדרום, שטפו

 את הגדה המערבית - וגם את מזרח ירושלים - מפגני מחאה, חלקם גלשו לאלימות פיזית.

 

הבירה חזתה שוב, כמו בימי האינתיפאדה, באירועים של ידויי אבנים - וגם בכמעט-לינץ' שבוצע בפקחי עירייה ברחוב סלאח א-דין שעל קו התפר, בין מערב העיר למזרחה.

 

במקביל, מידע מודיעיני שהגיע לידי המשטרה מצביע על כך שגורמים קיצוניים מתכננים להפר את הסדר בסיום התפילה בהר הבית מחר. לפיכך הוחלט להגביל את הכניסה להר לגברים מגיל 45 ומעלה, בעלי תעודת זהות כחולות בלבד. נשים יוכלו לעלות לתפילה בלא הגבלה. המשטרה תיערך בכוחות גדולים בעיר העתיקה ובמזרח ירושלים.

 

לצד החשש מפיגועים נוספים וההסלמה בדרום, במערכת הביטחון הזהירו מפיגועי נקם בארץ ובעולם בזמן הקרוב - במלאות 40 ימים לחיסולו של בכיר חיזבאללה, עימאד מורנייה, בדמשק. את האירוע ייחסו בחיזבאללה וגם באיראן לזרוע הארוכה של ישראל.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעלים כוננות בכל הארץ
צילום: יובל אראל משטרת תל אביב
מומלצים