שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

נמצאה מכונית ששימשה כנראה את המחבל

הרכב נמצא באזור ישיבת "מרכז הרב" בבירה. בחיפוש בו נמצאו קליעי רובה וכמה פריטים נוספים. השר לביטחון פנים כינס דיון הערכת מצב עם מפכ"ל המשטרה

בסריקות שנערכו לפנות-בוקר (יום ו') באזור ישיבת "מרכז הרב" בירושלים, נמצאה מכונית ששימשה כנראה את המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני במקום. המחבל הוא תושב ג'בל מוככבר שבמזרח ירושלים. הוא שימש כנהג הסעות. בחיפוש במכוניתו נמצאו קליעי רובה וכמה פריטים נוספים. הרכב הועבר להמשך בדיקה.

 

בעקבות הפיגוע, העלתה המשטרה את כוננותה, בדגש על ריכוזי האוכלוסייה. רמת הכוננות הועלתה לפעילות מבצעית רמה ג'. השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, כינס הבוקר דיון הערכת מצב בתל-אביב, ובו נבחנה היערכות המשטרה. בדיון השתתף המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, שבהמשך היום יגיע להר הבית, כדי לעמוד מקרוב אחר ההיערכות לתפילות יום השישי.

 

המפכ"ל אמר אמש בזירת הפיגוע: "משטרת ישראל תגברה באופן מאסיבי את הכוחות במחוזות השונים, כדי למנוע אירועים של הפרות סדר". הוא קרא "לכל האזרחים לסייע למשטרת ישראל, לגלות עירנות ולהודיע למשטרה על כל אדם או חפץ חשוד".

 

שמונת הנרצחים בפיגוע יובאו הבוקר למנוחות. בבתי החולים בעיר מאושפזים שבעה פצועים, שלושה מהם באורח קשה.

 

יהודה טיבי (18) שנפצע קל בפיגוע, סיפר ל-ynet על מה שאירע: "מחבל עבר בישיבה וירה לעברנו. תלמידים אחדים הסתתרו בין הארוניות. אחד מחברי זינק עליו והפיל לו את הרובה על הרצפה. אני לא יודע מה קרה אחר-כך, כי ברחנו משם".

 

דוד שפירא, קצין צה"ל שירה במחבל, לא היה אמור להיות בישיבה, אך החליף את סוף השבוע החופשי עם קצין אחר בגדודו. שפירא שמע את היריות עוד בביתו ומיהר לרוץ לישיבה. ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, אמר לו: "הצלת את חייהם של תושבי העיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות הביטחון בישיבה, אמש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים