שתף קטע נבחר

אוהדי נצרת צהלו במהלך דקת הדומיה לזכר הרוגי הפיגוע

בעקבות הפיגוע בי-ם, הוחלט לציין זכר הנספים במשחקי השבת, אולם בעילוט הקהל דוקא חגג מול הפועל פ"ת. גורם בקבוצה: "מצפים לעונש כבד, בגלל שמדובר בקבוצה מהמגזר" . ההתאחדות: "מגנים התנהגות האוהדים". בית"ר ירושלים, שתגיע למשחק גביע ביום שלישי: "אסור לחמם את האווירה"

פחות מ-24 שעות עברו מאז הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים, בו נרצחו שמונה נערים צעירים על ידי מחבל. בעוד המשפחות האבלות קוברות את המתים, ארעה תקרית מכוערת במגרש הכדורגל בעילוט, שם אירחה אחי נצרת את הפועל פתח תקווה ביום שישי במסגרת הליגה הלאומית. אוהדי הקבוצה המקומית לא כיבדו את זכר הנספים. במהלך דקת הדומיה בתחילת המשחק, העדיפו לחגוג ביציעים.

 

בעקבות הפיגוע הורתה ההתאחדות לכדורגל על קיום דקת דומיה בפתיחת משחקי הליגה בסוף השבוע מתוך הזדהות עם אבל המשפחות. ההחלטה התקבלה במהלך צהרי יום שישי והקבוצות עודכנו, כולל אחי נצרת. למרות זאת, הקהל המקומי התעלם מהקריאה לכבד את המתים. בעוד שחקני שתי הקבוצות עומדים חפויי ראש על המגרש, המשיכו ביציעים החגיגות, שכללו שירי עידוד וקריאות שונות.


התמונות הקשות מישיבת מרכז הרב לא הגיעו לנצרת (גיל יוחנן)

 

בין השאר שרו האוהדים הנצרתיים "ירושלים על הזין". אולי מדובר בקבלת פנים לקראת הגעת בית"ר ירושלים העירה למשחק שמינית גמר הגביע ביום שלישי, אולם ברור כי ביום שאחרי הפיגוע בבירה יש בכך טעם לפגם. בנצי קירצנשווייג, חבר הנהלת הקבוצה, ייחס את הקריאות למפגש הקרוב עם הקבוצה הירושלמית.

 

לפי קירצנשוויג, התנהגות האוהדים אינה נובעת מחוסר כבוד לנרצחי הפיגוע, אלא מבעיות לוגיסטיות שנבעו מההתראה הקצרה שניתנה לקיום דקת הדומיה. "הקהל לא ידע שעומדים דקת דומיה, הרמקולים לא עבדו והכל בגלל שלא אמרו לנו בזמן על דקת הדומיה ולא הספקנו להכין את האוהדים. ההתאחדות הודיעה לנו על כך רבע לפני המשחק וגם ציוד ההגברה לא היה מוכן. הקהל פשוט לא שמע, אנשים לא הבינו מה קורה, אז סתם לבוא ולהאשים?".

 

סגן ראש עיריית נצרת, עלי סאלם, שנכח במגרש: "אני מתנצל, אבל הודיעו מאוחר. ואם כבר צריך להעמיד לדין מישהו זה צריך להיות אבי לוזון".

 

אפי צפריר, מנכ"ל הפועל פתח תקווה, נתן את הגרסה שלו לאירועים: "צר לי על אנשי ההנהלה של אחי נצרת, כי הם אנשים טובים שיודעים לארח. כואב לי על ההתנהגות שלהם ואני רק מקווה שהם ילמדו מהטעות. הכרוז דיבר, השחקנים עמדו ומי רצה שמע ומי שלא רצה, לא שמע. זה מקרה לא נעים וחבל".


לא פוחדים להגיע לעילוט. להיפך. אוהדי בית"ר (צילום: דודי ועקנין)

 

יש לציין כי האירוע נכתב בדו"ח השופט דניאל בר נתן והקבוצה צפויה לעמוד על כך לדין משמעתי. ההתאחדות לכדורגל מסרה כי "היא מגנה את התנהגות אוהדי אחי נצרת" והוסיפה כי היא מחכה לדו"ח השופט לפני שתחליט כיצד לפעול. גורם באחי נצרת אמר ל-ynet: "אנחנו מצפים לעונש כבד בגלל שמדובר בקבוצה מהמגזר". ראוי להוסיף כי בית"ר ירושלים, זוכתה לאחרונה מכתב אישום דומה, לאחר התנהגות אוהדיה בדקת הדומיה לזכרו של יצחק רבין לפני כמה חודשים.

 

אוהדי בית"ר מקווים שהתשובה להתנהגות אוהדי אחי נצרת, תהיה בהשפלת הקבוצה המקומית במשחק הגביע הקרוב. חלקם טוענים כי קשה לראות את המשחק עובר בשקט, כשהם מוסיפים כי הם אינם מפחדים להגיע לעילוט. "אנחנו מקווים שאחי תיענש על האירוע ברדיוס, אבל שזה לא יקרה בגביע, כי כדאי שלמשחק הזה יגיע קהל גדול" אמר האוהד הירושלמי רועי רחמים.

 

"אנחנו מקווים שתהיה השפלה גם במגרש וגם ביציע, כשאנחנו נראה להם מה אנחנו חושבים על האירוע. לא תהיה לנו בעיה אם בית"ר תשבור את שיא ההבקעות במשחק גביע, של 13 שערים. נכון שקשה לשחק גם נגד קונוסים, אבל עם העידוד שלנו אפשר יהיה לעשות את זה".

 

דובר בית"ר, עודד זרגרי, אמר ל-ynet: "חבל שאוהדי אחי נצרת בחרו להתנהג כפי שהתנהגו. אסור לחמם את האווירה לפני המשחק בין שתי הקבוצות בגביע ולכן אני קורא לאוהדים בשני המחנות, להתרכז בעידוד הקבוצות שלהם במשחק".

 

הנהלת אחי נצרת הגיבה גם כן בהודעה לעיתונות: "הנהלת מכבי אחי נצרת, אוהדיה ושחקני הקבוצה מרכינים ראש לזכרם של ההרוגים החפים מפשע מכל העמים. אחי נצרת דוחה מכל וכל את הניסיון להסית נגד הקבוצה ואוהדיה כאילו מה שקרה במשחק נגד הפועל פתח תקווה היה מכוון. האוהדים המשיכו לעודד את הקבוצה ולא ביזו את דקת הדומיה "כמו קבוצות אחרות" וזאת מחוסר ידיעה על קיום דקת הדומיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוהד אחי נצרת
צילום: רוני שיצר
מומלצים