שתף קטע נבחר

איציק: להחריב את בית המחבל וסוכת האבלים

יושבת ראש הכנסת, דליה איציק, ביקרה ב"מרכז הרב" ונפגשה עם ראש הישיבה, הרב יעקב שפירא. "זה לא נורמלי שסוכת האבלים למחבל עדיין קיימת, בכל מקום אחר בעולם היו הורסים אותה", טען בפניה הרב. "צריך להחריב את הסוכה ואת הבית", השיבה

"אם סוכת האבלים בבית המחבל לא תיהרס - סטודנטים מכל הארץ יהרסו אותה" - כך הזהיר הערב (יום ב') ראש ישיבת מרכז הרב בירושלים, הרב יעקב שפירא, בעת ביקור יושבת ראש הכנסת, דליה איציק, בישיבה ששמונה מבניה נרצחו בפיגוע הירי בשבוע שעבר.

 

את ביקורה של איציק ליוו אנשי הישיבה, מהם שמעה הסברים על שהתרחש במקום. לאחר מכן נועדה עם ראשי הישיבה לשיחה, שבה אמר לה הרב שפירא: "זה לא נורמלי שסוכת האבלים עדיין קיימת. בכל מקום אחר בעולם היו הורסים אותה בנסיבות הקיימות".


איציק מגיעה ל"מרכז הרב" עם אורלב (צילום: גיל יוחנן)

 

יו"ר הכנסת השיבה לרב: "זוהי לא שאלה מוסרית בכלל. צריך להחריב את הסוכה, צריך להחריב את הבית". איציק סיפרה

כי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה לבדוק את ההיבט המשפטי של המהלך. לדבריה, אין סיבה חוקית לעיכוב הריסת הבית.

 

בניגוד לביקורה של שרת החינוך, יולי תמיר, בישיבה, הסתיים ביקורה של איציק ללא אירועים מיוחדים. רק מספר שעות לאחר שהותקפה, סיפרה תמיר ל-ynet כי מפגינים בעטו פעמיים בגבה כשר הגיעה לביקור הניחומים. "הכאב הפיזי שאני חשה עכשיו הוא שולי. כואבת הרבה יותר התחושה הנפשית הקשה", אמרה.

 

תמיר נפגשה עם תלמידי הישיבה וצוות המחנכים. חלק מהתלמידים טענו בפני השרה כי הם חשים שהממשלה לא עושה די למגר את הטרור. כשיצאה מהישיבה, התחלפה האווירה הטובה בצעקות והמכות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איציק במרכז הרב
צילום: גיל יוחנן
הרב שפירא. מזהיר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים