שתף קטע נבחר

יחצ"ן מרכז הרב גינה כרוז-נקמה, וחטף פשקוויל

קבוצת תלמידים הפיצה ברחבי ירושלים מודעה הקוראת להחרים את היחצ"ן מור-יוסף שגינה את כרוז הנקמה שפורסם אמש. גורמי ימין: "לא ניתן לו מנוחה עד שיתנצל,. מור יוסף בתגובה:"לא דיברתי נגד אף רב, יש לי כבוד לרבנים"

זעם בקרב גורמי הימין על דבריו של איש יחסי הציבור, יהושע מור יוסף בתגובה על כרוז הרבנים שפורסם אמש. בכרוז שפורסם אמש והופץ ברחבי ההתנחלויות ובירושלים נכתב: "כל אחד ואחד נדרש לתאר לעצמו את מה שהאויב זומם לעשות לנו ולקיים בו מידה כנגד מידה - 'אל תרחם עליהם כי לא ירחמו עליך'". על המודעה חתמו שורה של רבנים המזוהים עם ציבור הימין וביניהם, בנו של מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף.

 

מור יוסף, אשר ישיבת מרכז הרב לקחה את שירותיו, התבקש להתייחס לנושא במספר ראיונות לתקשורת, ולטענת גורמי ימין, תקף את הרבנים החתומים על המודעה וכינה אותם - "פרובוקטורים מחוץ למחנה; קבוצה שולית מחוץ למחנה". התבטאויותיו אלו הציתו את זעמם של תלמידי אותם רבנים ואלו בחרו לנקוט בצעד חריף נגדו. היום (ה') הפיצו ברחבי ירושלים מודעה הקוראת להחרים ולנדות את מור יוסף, זאת בשל התבטאויותיו נגד הרבנים. במודעה, מזכירים לציבור את התנהלותו של מור יוסף בתקופה שקדמה להתנתקות. "יהושע מור יוסף הוא יחצ"ן שנשכר על ידי אנשי המפד"ל כדי לעשות יחסי ציבור לישיבת מרכז הרב. זהו אותו אדם ששימש כדובר מועצת יש"ע והוביל קו מתרפס ומתחנף, שלא עזר בגירוש, ולאחר מכן עבד לפני הגירוש מגוש קטיף בלשכתו של שר החוץ שתמך בגירוש", נכתב.

 

"זהו אדם החליט לעשות יחסי ציבור על גב גדולי התורה ותלמידי חכמים תוך שהוא מאמץ את שיטת אנשי השמאל של הכה ברבנים והוסף רייטינג. לכן בימים האחרונים מוציא מור יוסף גינויים חוזרים ונשנים כלפי הרבנים", טען כנגדו של מור יוסף במודעה. עוד מופיעה במודעה פנייה אישית למור יוסף: "לא חרבה ירושלים אלא בגלל שביזו בה תלמידי חכמים. של נעליך מעל רגליך לפני שאתה מעיז לדבר נגד גדולי תורה". בהמשך, נדרש מור יוסף להתנצל בגלוי על הדברים שאמר, ועד אז, כך מוכרז, מוטל עליו- "נידוי גמור, אסור לדבר איתו או לשהות בארבע אמותיו ואין לו חלק בעולם הבא". גורמים בימין אמרו ל-ynet כי הזעם על דבריו הינו גדול ובנימה מאיימת אף הוסיפו: "החיים שלו מעכשיו לא יהיו פשוטים, אנחנו לא ניתן לו מנוחה עד שיתנצל".

 

מור יוסף מצידו, דוחה את הטענות בתוקף. "לא דיברתי נגד אף רב. יש לי כבוד לרבנים. דיברתי נגד אלו שמפיצים את הדיבורים על נקמה", אמר בשיחה עם ynet . לדבריו של מור יוסף, הכרוז עליו חתומים הרבנים יצא יום לאחר הפרסום בערוץ הראשון אשר דיווח על התארגנות של מספר גורמים, בהתייעצות עם רבנים, לפעולת נקמה. ישיבת מרכז הרב הכחישה בתוקף את הדברים ואף דרשה מרשות השידור להתנצל על פרסום הדברים והודיעה כי ראשי הישיבה שומרים לעצמם את הזכות לתביעת דיבה, באם לא ייעשה כן.

 

"בשעה שמרכז- הרב מנסה למחוק את הרושם על סיפור הנקמה, באים גורמים ומציתים את אש הנקמה במקום אש הקודש", אומר מור יוסף. "לא התכוונתי לשום רב בדבריי וגם לא נגד הרבנים החתומים על הכרוז", הוא חוזר ומדגיש, "אלא דיברתי על אנשים קיצונים שעושים מניפולציה תקשורתית מכוערת על גבה של מרכז הרב". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
מור יוסף. "מציתים אש נקמה"
צילום: ג'ו קוט
הטבח בישיבה
צילום: רויטרס
מומלצים