שתף קטע נבחר

הרב מוטי אלון חוזר. באינטרנט

"האדמו"ר הציוני-דתי" פרש לפני כשנה וחצי מישיבת הכותל ומאז הוא מתגורר בצפון וממעט להופיע בציבור. אבל למעריציו הרבים יש תקווה: אתמול השיקו תלמידיו אתר אינטרנט עם לקט שיעורים אקטואליים ממקום מושבו במגדל. מקורב לרב ל-ynet: הוא עוד ישוב

שנה חצי אחרי שהפתיע את הציבור ויצא לחופשה ארוכה, עושה הרב מרדכי אלון "קולות" של חזרה. השיעורים ההמוניים באוניברסיטת בר אילן ובבית הכנסת ישורון וההופעות הכריזמטיות בטלוויזיה – out, כעת פונה האדמו"ר הציוני-דתי לערוץ חדש. אמש (יום א') השיקו תלמידיו אתר אינטרנט חדש ומושקע ובו לקט שיעורים בנושא פורים כפי שנמסרו על ידו בשבועות האחרונים במושבה מגדל שבצפון.

 

מנהלי האתר מבטיחים כי לקראת פסח יועלו אליו גם שיעורים בענייני החג, ובעתיד הוא יתרחב עוד בהופעת שיעורים ארוכים וקצרים על פרשיות השבוע ובנושאים אחרים, לקריאה, לצפייה ולהאזנה.

 

תחת הכותרת "מדברים פורים" ניתן לצפות באתר החדש בשיעורים תורניים-אקטואלים קצרים שצילם הרב אלון במיוחד עבור הגולשים בנושאים כמו "פורים ואנטישמיות" ו"התכנית הסופית של המן", ולצידם בקטעי וידאו ארוכים מתוך ערבי הלימוד שמעביר הרב במקום מגוריו, בהם סיפורים, ניגונים חסידיים, שיחות חיזוק ושיעורים.

 

בסביבתו של הרב אלון מספרים ל-ynet כי לפני כחצי שנה הוא החל למסור בביתו שיעורים בפרשת השבוע. השמועה עשתה לה כנפיים ביישובי הצפון וכעבור שבועות הצטרפו ללומדים עשרות תושבים נוספים מהאזור והרב נאלץ להעתיק את השיעור לאולם סמוך. "הרב אלון לא נושא בתפקיד רשמי במושבה והשיעורים לא מתקיימים בבית הכנסת", אמר ל-ynet תושב המקום, "ובכל זאת הוא מצליח למשוך לכאן למעלה מ-200 צעירים ומבוגרים, קיבוצניקים וטבריינים, דתיים ולא מעט חילונים.  היופי הוא בגיוון המשתתפים ועוד לא הזכרתי את אלה שמגיעים מדי שבוע מאזורים רחוקים יותר מירושלים והמרכז".

 

על האפשרות כי יחזור לימים הגדולים ולשיעורים ההמוניים, אמר מקורב לרב: "כרגע הוא קובע יתד בצפון, במגדל. ב"ה כשיתרחב היתד הוא בוודאי יחזור למה שהיה פעם".

 

הרב מרדכי אלון, ראש תנועת "מבראשית" ולשעבר ראש ישיבת הכותל, הודיע לתלמידיו בקיץ 2006 כי החליט לעזוב את ירושלים, להפסיק למסור את שיעוריו ולצאת לשנת שבתון מכל עיסוקיו. מאז הוא ממעט להופיע בציבור ומתמסר לכתיבה, אך בחודשים האחרונים החל לערוך 'טיש' ארוך מדי שבוע במושבה מגדל שבצפון שם הוא גר בשנה וחצי האחרונות יחד עם בני משפחתו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים