שתף קטע נבחר

זירת הקניות

גם הבוקר: זיהום אוויר כבד בכל הארץ

המשרד להגנת הסביבה מתריע כי זיהום האוויר הכבד שהגיע לאזורינו אתמול (ב') שורר גם הבוקר בכל חלקי הארץ. האובך צפוי לחלוף בשעות אחר-הצהריים, אולם עד אז מומלץ לילדים, קשישים, חולי לב ונשים הרות שלא לעסוק בפעילות גופנית מאומצת בחוץ

גם היום תתקשו לנשום: בשל סופת האבק שהגיע אתמול (ב') לאזורנו ממדבריות ערב, ממשיך גם הבוקר לשרור זיהום אוויר כבד בכל חלקי הארץ. בעקבות ריכוזם הגבוה של החלקיקים הנשימים באוויר, הודיע המשרד להגנת הסביבה כי התראתו והמלצותיו מאתמול - עדיין תקפות.

 

לכן גם היום ממליצים אנשי המקצוע של המשרד לילדים, חולי לב, קשישים ונשים הרות שלא לעסוק בפעילות מאומצת מחוץ לבית.

 

נתוני זיהום האוויר שהתקבלו הבוקר במרכז הניטור של המשרד להגנת הסביבה, מצביעים על כך שביממה האחרונה שררו בכל חלקי הארץ רמות גבוהות מאוד של זיהום אוויר. מוקדי זיהום האוויר העיקריים נרשמו בירושלים ובגוש עציון וכן בכרמיאל, עפולה, גוש דן ובאר-שבע.

 

 

אתמול נרשמו בתחנות הניטור של המשרד להגנת הסביבה ריכוזי חלקיקים נשימים הגבוהים בכמעט פי 10 בממוצע בערים השונות. "ההמלצה היא כי חולי לב-ריאות, קשישים, ילדים ונשים בהריון יימנעו בשעות אלו מפעילות גופנית מאומצת ממושכת בחוץ, כגון ריצה, משחקי כדור, הליכה מאומצת ורכיבה על אופניים", נמסר מהמשרד.  

 

"המדדים שהתפרסמו הבוקר מספקים תמונת מצב באשר ל-24 השעות האחרונות", הסבירה בשיחה עם Ynet לבנה קורדובה, האחראית על תחום זיהום האוויר במשרד. קורדובה ציינה כי נתונים אלה מצביעים על "ריכוזים מאוד גבוהים", אך הוסיפה כי החל משעות הבוקר חלה מגמת ירידה. "ההמלצות שלנו מאתמול עדיין בתוקף אבל אנחנו מעריכים שעד לשעות אחר-הצהריים ייעלם האובך", סיכמה.             

 

סופת אבק היא בדרך כלל תוצאה של פגיעה חזקה של אוויר חם בקרקע - פעולה שתוצאתה היא התחממותו והתרוממותו של האוויר מעל החול. בתהליך זה נוצרים הבדלים בלחץ האוויר ובטמפרטורה, והרוחות הקרירות יותר מתחילות לנשוב במהירות ומתחזקות עד כדי הזזת חולות.


פורסם לראשונה 17/03/2008 10:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תל אביב מכוסה אובך. ארכיון
צילום: איתן מזאה
מומלצים