שתף קטע נבחר

הישרדות בבית זיסר

לא בכל יום תראו את אברהם פריד, דדי גראוכר, דודו פישר,יצחק מאיר הלפגוט וחצי מצמד רעים על במה אחת. צרפו אליהם את שרית חדד וקרב הישרדות וקבלו משתה אמיתי. היה שמייח מאוד במסיבת פורים (וחנוכת ביתם החדש של הזיסרים) בפתח תקווה. בואו לראות

זה כבר הפך למסורת: החברים וברנז'ת המגזר הסרוג ("חבורת הטיש") מתכנסים מדי שנה לקריאת מגילה ומסיבת פורים סוערת. אבל השנה נעשתה עליית מדרגה בחגיגות: החבורה חגגה בפורים גם את חנוכת ביתם החדש של הזיסרים בפתח תקווה, כשעל הדרך זכו הנוכחים במצוות כתיבת ספר תורה שייכנס לבית הכנסת החדש בבית.  

 

צילום: ישראל ברדוגו

 

את האורחים הרבים קיבל בכניסה החבר-זמר דדי גראכר, שהפתיע בתחפושת מושקעת של "בל-בוי", כשהוא ארוז במדים ומצויד בעגלה המסורתית. מייד לאחר תפילת ערבית, התאספו כל הצדיקים לקריאת המגילה, כששוקי פורר, ראש עיריית רחובות, מככב עם ה"מגה רעשן" שגרם לסיפון בעזרת הנשים לנוע באי נוחות. המגילה הסתיימה וזה היה השלב שהזמר אברהם פריד עלה לבמה וחרך אותה במשך דקות ארוכות. המגה-חזן, איצ'ה מאיר הלפגוט, עבר עם מיקרופון ונתן בדואט עם כל אורח חוץ מזבולון אורלב שסירב בנימוס.

 

בסימן אירועי השנה האחרונה, לא פסחו המשתתפים על קרב "הישרדות", כשמיטב גברברי המגזר מתחרים על ליבם של השופטים. כשבקרב מנצחי הערב הוגרלה חבילת נופש אטרקטיבית (מחוץ לגבולות פתח תקווה).

 

צילום: ישראל ברדוגו

 

 

הכנסת ספר התורה הסתיימה לא לפני שכתבו בה החברים אותיות, כולל מנחם הורביץ שעשה מאמץ והגיע לחגוג גם אחרי התאונה הקשה שעבר. בדיוק כשהריקודים והשתיה זרמו לפי הספר, והשמחה התחילה להזכיר את שושן, התיישב הקהל וחישב את סיכוי הקבוצה 'פרחיה' כחושת היידים שהתחפשה לסבתה פרחיה (אמא של ברכה), נגד הגברתנים שהגיעו במסווה של שבט בני עקיבא. 

 

אחרי מסע רפטינג סוער בבריכה שבסיומו הוכרזו המנצחים, ההפתעות לא פסקו: שרית חדד הגיעה עם הופעה בלתי נשכחת, כשיובל סטופל, מפיק הארוע, לא ידע לספר מדוע נפקד מקומה מהבמה של חבורת הטיש המפורסמת.

 

בית משפחת זיסר החדש ישמש גם כמרכז קהילתי בלב פתח תקווה. בית הכנסת שייפתח בו ומרחבי הדשא ישמשו את ילדי עזר מציון - עמותה המטפלת בילדים חולי סרטן, ההופכת את הבית למוקד לעליה לרגל של חברים וקרובים. את עמותת 'עזר מציון' מנהלת ד"ר ברכה זיסר ממשרדה הממוקם בקומה הראשונה בביתה. העמותה היא גם סיבה מרכזית של הזיסרים לבצע את האקזיט מבני ברק ולעבור לגור ליד מוקד הפעילות הרוחש של 'עזר מציון'.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החבר מהצנחנים
צילום: ישראל ברדוגו
שופטי הישרדות
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים