שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
    זירת הקניות

    סקירה: Epson C110, מדפסת דיו מהירה

    Stylus C110 היא לא המדפסת הכי זולה בשוק וגם לא החסכונית ביותר, אבל איכויות ההדפסה שלה מצויינות והביצועים ללא תחרות. היא יכולה להיות בחירה טובה כמדפסת ביתית, או כמדפסת שנייה למשרד

    Stylus C110 היא מדפסת גדולה מעט בהשוואה לדגמי הזרקת דיו ביתיים אחרים. היא גם בעלת מראה מרשים יותר, בקו העגול ובגימור השחור שלה. עם תג מחיר (מומלץ) של 599 ש"ח, זו אינה ממדפסות הדיו הזולות ביותר בשוק, אבל היא מגיעה עם הבטחות שגורמות למחיר הזה להיראות כמו עיסקה מצויינת.

     

    בהדפסת טקסט C110 אמורה להוות תחליף הולם למדפסת לייזר קטנה, עם ביצועי הדפסה - תיאורטיים לפחות - של עד 37 דפים לדקה בשחור ו-20 בצבע. בהדפסת תמונות היא מפיקה איכויות פוטוריאליסטיות, בהתבסס על הטכנולוגיה
    שאפסון מכנה DURABrite Ultra. על נייר מתאים ועם מחסניות מקוריות (כמובן), אפסון מבטיחה ייבוש מהיר, עמידות למים ותמונות שישרדו באלבום שלכם עד 120 שנה.

     

    לנו C110 הוצגה גם כ"מדפסת ירוקה", בטענה שצריכת החשמל שלה נמוכה "בייחוד בהשוואה למדפסות לייזר". עם צריכת חשמל של 15 וואט במצב המתנה קשה לומר שזה המצב (מדפסות לייזר ביתיות מגיעות ל-2 עד 5 וואט). גם במה שקשור לעלויות הדפסה היא לא מספיק חסכונית. בכל אופן, היא מפצה על שני החסרונות האלה בכמה יתרונות חשובים.

      

    כמו מדפסת מקצועית

    C110 היא מדפסת פשוטה להתקנה ולתפעול. היא מותקנת בתוך דקות בודדות (ה"פוסטר" מספיק - לא צריך אפילו לפתוח את מדריך המשתמש) ומוכנה מייד לשימוש.

     

    דרייבר ההדפסה ניתן להפעלה במצב Basic או Advanced. הראשון מספק גישה לכל ההגדרות הבסיסיות וכמה תוכניות הדפסה מוכנות (טיוטה, טקסט, טקסט ותמונות, תמונות, Best Photo). האחרון מספק שליטה הדוקה יותר במאפייני ההדפסה, ויאפשר לכם לשמור הגדרות מותאמות אישית כפרופילים. הדרייבר מספק גישה גם לפעולות תחזוקה שונות כמו ניקוי ראש ההדפסה ומנגנון הזנת הנייר, החלפת מחסניות וכו'.

     

    בין התכונות בהן C110 תומכת: שליטה בצבעים/בהירות/קונטרסט, שיפור אוטומטי של תמונות בזמן ההדפסה, החלקה (Smoothing) של פונטים וגרפיקה, הדפסה מהירה/חסכונית/שקטה, סיבוב, הקטנה, הדפסה ללא שוליים (Borderless), הדפסה משני צדי הדף (דופלקס. פעם מכל צד), Multi-Page (2/4 עמודים על דף אחד), הדפסת פוסטר (עד 4x4 דפים) ועוד.

      

    ביצועים ואיכויות

    C110 משתמשת בטכנולוגיית הדפסה מבוססת ארבעה צבעים, אבל מגיעה עם חמש מחסניות (נפרדות), שתיים מהן שחורות. השימוש בשתי מחסניות שחורות לא רק מספק יותר דיו להדפסות טקסט אלא גם מהווה חלק ממנגנון ייחודי שמשפר את ביצועי ההדפסה.

     

    נתוני הביצועים שאפסון מציגה במפרט של C110 הם, כפי שמקובל היום, נתוני "עד" (Up to). אבל גם כך מדובר על אחת המדפסות המהירות ביותר בשוק. במבחנים שלנו היא הגיעה לקצב של 22.8ppm בטיוטה ו-16.6ppm בהדפסה רגילה (Normal). איכות הטקסט בכל מצבי ההדפסה היא מהטובות שראינו במדפסות הזרקת דיו.

     

    ההדפסה הרגילה רועשת מאד, אבל יש מצב שקט שמגיע לקצב המרשים כשלעצמו של 9 דפים לדקה (באיכות "רגילה").

     

    גם איכויות הפוטו של C110 מרשימות מאד, אם כי כאן הקשר בין הביצועים המוצהרים לביצועים בפועל הרבה פחות ברור. אפסון טוענת ש-C110 מסוגלת להדפיס תמונת 10x15 ב-49 שניות. אנחנו מדדנו דקה וחצי בהדפסת בורדרלס (ללא שוליים) רגילה, ולא פחות מ-3:19 דקות במצב Best Photo. לאחר קצת משחקים בהגדרות (ללא שוליים, ללא תיקון תמונה, במצב Fine במקום Photo), הצלחנו לקצר את זמן ההדפסה ל-33 שניות. האיכות שקיבלנו עדיין הייתה טובה יותר מחלק ממדפסות ה"פוטו" שראינו.

     

    C110 גם מסוגלת להדפיס תמונות על נייר רגיל, באיכות טובה ובלי להפוך את הדף לסחבה רטובה. הדיוק בצבעים נשאר גם בסוג ההדפסה הזה.

     

    איכותית ונוחה אך לא חסכונית

    כש-C110 אינה בשימוש ניתן לקפל את מגשי הקלט והפלט והם משתלבים בצורה מושלמת בגוף המדפסת. לא נתקלנו בבעיות בהזנת הנייר, בפגמים מורגשים בהדפסה או בכל בעיה אחרת מהסוג שמקובל למצוא במדפסות דיו ביתיות. הבעיה היחידה שלנו היא עם עלויות ההדפסה.

     

    עם מחסניות מקוריות חישבנו עלות של כ-21 אגורות לדף טקסט (ב-5% כיסוי), ורק בהנחה שתצליחו למצוא את מחסניות הדיו במחיר המומלץ לצרכן (48 ש"ח). רוב ספקי הדיו מוכרים אותן במחיר גבוה יותר. עם מחסניות חלופיות (החל מ-25 ש"ח) עלות ההדפסה יורדת להחל מ-11 אגורות. אלו עלויות סבירות אבל לא ממש זולות.

     

    בהדפסות צבע C110 חסכונית אפילו פחות. הדפסת תמונה 10x15 תעלה לכם 1.70-3.10 ש"ח בהתאם לסוג הנייר וגודל החבילה שתקנו. הנייר המקורי של אפסון הוא כמובן האופציה היקרה יותר, אם כי קיבלנו תוצאות מצויינות גם עם ניירות אחרים. כך או כך, הדפסת תמונות במדפסת הזו איננה חסכונית.

     

    בסיכומו של עניין C110 היא מדפסת מצויינת, בעיקר אם אתם לא מדפיסים הרבה מדי ואם הדפסת תמונות היא לא השימוש העיקרי שאתם מייעדים לה. ומצד שני, במקרה שבו תרצו להדפיס טקסט ארוך אז היא תעשה את העבודה היטב ומהר, ואם תרצו להדפיס מדי פעם תמונה אז תקבלו איכויות פוטו די נדירות עבור רמת המחיר הזו.

      

    הציון:

     

    בעד: איכות מצויינת בכל סוגי ההדפסה, כולל פוטו וגם על נייר רגיל. מהירה, נוחה ואסתטית.

     

    נגד: רועשת. עלות גבוהה להדפסת תמונה.

     

    השורה התחתונה: מצויינת אם אתם לא מדפיסים הרבה, אבל רוצים ביצועים גבוהים ואיכויות פלט טובות במיוחד.

     

    מחיר (מומלץ לצרכן): 600 ש"ח כולל מע"מ

     


    Epson C110 - מפרט טכני

    Epson C110 - מפרט טכני
    מידות/משקל 435x240x161 מ"מ, 3.9 ק"ג
    רזולוציה 5760x1440dpi
    מהירויות הדפסה 37/20 דפים לדקה בצבע/שחור (נתוני יצרן)
    סוגי נייר והדפסה כל הגדלים עד A4/Letter. הדפסה על מעטפות, שקפים, כרזות. הדפסת Borderless, Multi-Page, סיבוב, פוסטר, פוטו ב-4 צבעים
    הזנת נייר מגש קלט 120 דפים, מגש פלט 150 דפים
    ממשק USB
    תאימות Windows/Mac OS
     

     

    לסקירות מדפסות נוספות

     

     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    מומלצים