שתף קטע נבחר

נתניהו: מסירת נשק לרשות - רעיון אווילי

יו"ר האופוזיציה תקף את המהלכים לחיזוק כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית: "אף אחד לא יכול להיות קבלן משנה של הביטחון שלנו". הוא הזהיר שהרובים שיימסרו יופנו כלפי ישראל בעתיד

"אף אחד לא יכול להיות קבלן משנה של הביטחון שלנו. אבו מאזן איננו מסוגל להוות פיתרון לביטחון שלנו". כך אמר אחרי הצהריים (יום ד') יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו בכנס של המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה.

 

"הרעיון למסור את ביטחוננו לידי הרשות הפלסטינית נכשל כבר בעבר בעזה והוא ייכשל גם ביהודה ושומרון", הוסיף נתניהו, שהתייחס לידיעות בדבר חיזוק כוחות הביטחון ברשות ומסירת שיריוניות לגופים הנאמנים לאבו-מאזן.

 

נתניהו אמר עוד כי "הרעיון שאנחנו נמסור נשק לרשות הפלסטינית במצבה הנוכחי כיום ונאמין שנשק זה יגן עלינו, זהו רעיון אווילי. הנשק יופנה לחיילי צה"ל והרבה יותר מוקדם ממה שאנחנו חושבים. זה בדיוק מה שקרה גם בעזה".

 

דבריו של יו"ר הליכוד נאמרו זמן קצר לאחר שנודע כי נשיא הרשות מינה מפקד חדש למשטרה הפלסטינית. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet,

המפקד החדש הוא חאזם עטאללה, בנו של בכיר בפתח. הוא מונה לתפקיד במקומו של כמאל א-שייח, שפיקח בחודשים האחרונים על תוכנית הממשלה הפלסטינית למאבק בפשיעה, בגניבות הרכב ובעבירות אחרות נפוצות בשטחי הרשות, במהלך תקופת האינתיפאדה. 

 

מינוי המפקד החדש בוצע לאחר שישראל הודיעה שהיא מאפשרת את כניסתם של 600 שוטרים פלסטינים נוספים לג'נין.

 

לדבריו של נתניהו, הממשלה שוגה בכך שהיא מאפשרת העברת עשרות שיריוניות ורובים לידי הרשות:

"הם לא יוכלו להגן עלינו והחמאס ישתמש בנשק הזה נגדנו. הבעיות הביטחוניות הן תוצאה של שגיאות מדיניות".

 

נתניהו הוסיף כי הוא מסכים עם דבריו של נשיא מצרים חוסני מובארק, לפיהם הנוכחות האיראנית הגיעה גם לרצועת עזה. נתניהו הזהיר כי מדיניות הממשלה המקדמת את המשא ומתן המדיני לגבי ירושלים ויהודה ושומרון עלולה להוביל למצב זהה במרכז הארץ כפי המתרחש בצפון ובדרום. "לא יקרה שם שום דבר טוב. יקרה שם בדיוק מה שקרה בדרום ובצפון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. רעיון אווילי
צילום: אמיר כהן
צילום: AP
אבו מאזן. מתחזק
צילום: AP
מומלצים