שתף קטע נבחר

רביץ: זרם דתי-חילוני? הצעה הרת אסון

הצעתם של הח"כים מלכיאור וטרטמן להקמת זרם חינוך דתי-חילוני עברה בקריאה טרומית. על-פי מלכיאור, "זו התשובה לפילוג בחברה". הרב רביץ רואה את הדברים אחרת: "כל חברה ועקרונתיה, אנחנו הולכים לקראת שבר"

"כל חברה ועקרונותיה. לנוער החרדי והדתי יש התייחסות ברורה למצוות, לתורה ולדבר ה' ואין לשלב בין התפיסות - החילונית והדתית. אנחנו הולכים לקראת שבר וההצעה להקמת זרם חילוני-דתי משולב - היא הרת אסון", כך אומר הבוקר (יום ה') הרב אברהם רביץ (יהדות התורה), בהתייחסו להצעת החוק להקמת זרם חינוך חילוני-דתי - שעברה אתמול בכנסת. 

 

אתמול, ברוב של 38 נגד 10 ח"כים עברה בקריאה טרומית הצעת החוק של ח"כ הרב מלכיאור וח"כ אסתרינה טרטמן לכינון זרם חינוכי משותף לדתיים וחילוניים. מדובר בהקמת זרם שלישי בחינוך אשר יהווה זרם חינוכי לדתיים וחילונים גם יחד, המשלב את החינוך הממלכתי עם חינוך המועשר בלימודי יהדות. הצעת החוק קובעת כי למוסדות החינוך המשולב תהיינה אותן מטרות העומדות בבסיסי החינוך הממלכתי בתוספת ההכרה בחשיבות החינוך לסובלנות והחיים המשותפים בין דתיים, חילוניים, ומסורתיים תוך מתן דגש לערכים יהודיים.

  

על פי הצעת החוק ישתלבו מוסדות החינוך המשולב במערכת החינוך הממלכתית על ידי הקמת אגף לחינוך משולב ומועצה לחינוך משולב כפי שהדבר נעשה לגבי בתי הספר הממלכתיים והממלכתיים-דתיים. עוד קובעת הצעת החוק כי כל בית ספר בישראל יוכל להחליט האם להצטרף לזרם חינוכי זה.

 

מלכיאור: זו התשובה לפילוג בחברה

ח"כ הרב מיכאל מלכיאור (עבודה) אמר לאחר ההצבעה: "נפל דבר בישראל. הקמת הזרם המשולב הינה התשובה לפילוג ולקיטוב הערכי ההולך וגובר של החברה הישראלית. המהפכה החינוכית שהחלנו בה היום תאפשר למצוא בסיס יהודי ערכי, רחב ומשותף לדור שגדל במדינת ישראל היום".

 

על-פי מלכיאור, "הזרם החדש יחבר את בני הנוער החילונים והדתיים באופן בלתי אמצעי ויגשר על הפערים הקיימים כיום בין דתיים לחילונים בחברה הישראלית".

  

ח"כ אסתרינה טרטמן (ישראל ביתנו) אומרת כי "אחרי שישים שנה מדינת ישראל החלה בהכרה בחינוך משולב ממלכתי עם העשרה יהודית. חשוב לציין כי כיום בתי הספר הנושאים אופי זה התקיימו בעיקר מתשלומי הורים ומתמיכות חיצוניות. הצעת חוק זו עתה תביא לשוויון הגיוני במדינת ישראל וגם תלמידים בחינוך משולב ייהנו מזכויות של המדינה. חקיקה זו הינה הישג אדיר לנו כמחוקקים ובעיקר לאזרחי ישראל המזוהים עם הזרם הנ"ל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רביץ. הולכים לקראת שבר
צילום: גיל יוחנן
מלכיאור. נפל דבר בישראל
צילום: דודי ועקנין
מומלצים