שתף קטע נבחר

בגלל החרם החרדי: מנכ"ל שפע שוק התפטר

אורי קמינסקי התפטר בהוראת הרבנים, בעקבות הסכסוך המתמשך בין ועדת הרבנים לבין דודי ויסמן, על רקע פתיחת סניפי AM:PM בשבתות

מנכ"ל רשת שפע שוק מקבוצת דור אלון של דודי ויסמן, אורי קמינסקי, התפטר מתפקידו. הרקע להתפטרות – הסכסוך המתמשך בין ועדת הרבנים לבין ויסמן, על רקע פתיחת סניפי AM:PM שבשליטת ויסמן, בשבתות. קמינסקי, חרדי, התפטר בהוראת רבניו. לפני כשבוע וחצי הוא קיבל החלטה להתפטר אך השהה את ההתפטרות בתקווה, כי יימצא פתרון לסכסוך.

 

קמינסקי מונה למנכ"ל לאחר התפטרותו של יהודה פורת, המנכ"ל הקודם של הרשת, שעזב אותה לטובת שופרסל, עם עסיבתו של שולם פישר את דור אלון.

 

מקבוצת דור אלון נמסר בתגובה: "קמינסקי הודיע היום על התפטרותו. בהתאם לחוזה העסקתו, ההתפטרות תיכנס לתוקף תוך שישה חודשים. הנהלת הרשת מודה לקמינסקי על תרומתו ומאחלת לו בהצלחה".

 

החרם החל לפני שלושה שבועות

החרם החרדי על עסקיו של דודי וייסמן החל לפני כשלושה שבועות, לאחר שהוא סירב להפסיק את פעילות רשת AM-PM בשבת. התגובה החרדית לכך הגיעה מהר כאשר ועדת הרבנים למען קדושת השבת פירסמה קריאה לחרם על כל עסקי הקבוצה - דור-אלון, הריבוע הכחול (המפעילה את רשת השיווק מגה) ושפע שוק, הפונה למגזר החרדי.  היום פורסם כי החרם החרדי מצליח, וסניפי שפע שוק בבני ברק ריקים.

 

עיקר זעמם של החרדים נסוב סביב פתיחת אחד מסניפי רשת AM-PM בשבת, מול ישיבת בעלז ברחוב שינקין פינת אחד העם בתל אביב. לפני כחודש, בעקבות תלונות שנשמעו מצד הקהילה החרדית במקום, הזמין רבה הראשי של תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו, את ויסמן לשיחה אישית וביקש ממנו לפעול לסגירת חנויות הרשת בשבת.  

 

אלא שוייסמן סירב, ובשיחה ציין כי אחד מצעדיו הראשונים כבעלי החברה היתה להפסיק את מכירת הבשר הלא כשר בחנויות ואת ההתקשרות העסקית עם "מעדני מזרע", ש-AM-PM היתה מהקנייניות הגדולות שלה. בעקבותה שיחה שלא עלתה יפה החל החרם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודי ויסמן
שפע שוק. החרם מצליח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים