שתף קטע נבחר

הרב דב ליאור: העברת נשק - סיוע לאויב

קבוצת רבנים הוציאה פסק הלכה הקובע כי מי שמעביר כלי נשק לערבים - או שיש לו שותפות באישור או בביצוע הדבר - הוא בגדר "שופך דמים" ומשתף פעולה עם האויב. פסק ההלכה שהגיע לידי ynet יצא על רקע ההחלטה להעביר שריונית לרשות הפלסטינית, ובעקבות רציחתם של עידו זולדן, אחיקם עמיחי ודוד רובין בחודשים האחרונים

"חל איסור חמור להעביר לערבים כלי נשק מכל סוג שהוא, ומי שעושה כן - או שיש לו שותפות באישור או בביצוע הדבר - הוא בגדר 'שופך דמים' ומשתף פעולה עם האויב". כך אמר הבוקר (יום ג') יו"ר ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, שהוציא פסק הלכה על רקע ההחלטה להעביר  25 שריוניות מרוסיה לרשות הפלסטינית.

 

על פסק ההלכה שהגיע לידי ynet חתומים שישה רבנים, בהם ליאור - המשמש גם הרב של קריית-ארבע; הרב של קריית-מוצקין, דוד דרוקמן; בנו של הרב עובדיה יוסף, הרב יעקב יוסף; ויו"ר המטה העולמי להצלת העם והארץ, הרב שלום דב וולפא. "על פי ההלכה, חובה על כל מי שיכול לשבש בכל דרך שהיא את מהלך העברת כלי הנשק לרשות הפלסטינית", אמר ליאור.

 

שמו של הרב ליאור עלה בעבר בהכרעות הלכתיות שנויות במחלוקת, כאשר כמה חיילים שהתייעצו עימו סירבו בקיץ האחרון להשתתף בפינוי שתי משפחות מהשוק הסיטונאי בחברון.

 

בפסק ההלכה החדש נכתב: "הממשלה מתכוונת להעביר בקרוב שריוניות וכלי נשק נוספים לרשות הפלסטינית, זאת על אף שיודעים הם כי שוטרי הרשות היו אחראים לכמה מקרי חבלה שבוצעו בתקופה האחרונה נגד יהודים, כגון רציחתו של הקדוש עידו זולדן והקדושים אחיקם עמיחי ודוד רובין ז"ל.

 

"ועל אף מה שידוע, כי סוף-סוף יגיע הנשק לידי חייל חמאס, ומאחר שברור הדבר שכלי נשק אלה ישמשו בעתיד הלא רחוק לרציחתם ופציעתם של יהודים, רחמנא ליצלן, כפי שלימד ניסיון העבר שיהודים רבים נהרגו ונפצעו מכלי נשק שנמסרו על ידינו לערבים מאז הסכמי אוסלו.

 

"מעביר הנשק - שופך דמים"

"על כן הננו לגלות דעתנו דעת תורה 'דבר השם זו הלכה', שאיסור חמור להעביר כלי נשק מכל סוג שהוא. וכל מי שעושה כן הוא בגדר 'שופך דמים', ומשתף פעולה עם האויב ועובר על איסור התורה של 'לא תעמוד על דם רעך'".

 

עוד נכתב: "על פי ההלכה, חובה על כל מי שיכול לשבש בכל דרך שהיא את מהלך העברת כלי הנשק לרשות הפלסטינית. המפקדים מצווים לדאוג לכך שאף אחד מחייליהם לא יבצע פקודה זו, שדגל שחור מתנוסס עליה. וכל מי שיש בידו לשבש מהלך מופקר זה, הרי הוא מציל נפשות מישראל ותבוא עליו ברכת השם".

 

פסק ההלכה מסתיים במשפט: "בתפילה ובתחינה שיפר הקב"ה עצתם הרעה אשר חשבו על היהודים, ונזכה לקיום היעוד 'וישבתם לבטח בארצכם... ושכבתם ואין מחריד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב דב ליאור
צילום: חיים צח
מומלצים