שתף קטע נבחר

כרזות בבני ברק וירושלים קוראות לקנות בשפע שוק

על הכרזות נכתב כי עקב התקדמות במגעים עם דור אלון אפשר לשוב ולרכוש בשפע שוק. עם זאת, על הכרוז לא חתומים הרבנים או הוועדה לשמירת קידוש השבת, ובעדה החרדית יש הטוענים כי הרבוע הכחול אחראית להפצתם

האם הסכסוך בין החרדים לבין קבוצת דור אלון שבבעלות דודי ויסמן נמצא על סף סיום? רחובות בני ברק וירושלים כוסו היום (ג') בבוקר בפשקיווילים (כרזות) הקוראים לשוב ולקנות בשפע שוק.

 

הפשקיוויל הוא צורת התקשורת והעברת המסרים בעדה החרדית. על הפשקיוויל נכתב תחת בכותרת הבהרה - כי עקב התקדמות במגעים עם דור אלון אפשר לשוב ולרכוש בשפע שוק. עוד מציע הכרוז שכל אחד יעשה כפי שיורה לו רבו.

 

גורמים בעדה החרדית מציינים כי על הכרוז לא חתומים הרבנים או הוועדה לשמירת קדוש השבת, וכי ככל הנראה עומדים מאחוריו אנשי רבוע כחול.

 


הפשקוולים ברחובות. מי אחראי להפצתם?

 

ביום ראשון בערב עלה לשידור ברדיו קול חי מנכ"ל רבוע כחול, זאב וורמברנד, ואמר שככל הידוע לו יש רבנים שאינם מצטרפים לקריאה בחרם על שפע שוק ובהם חלק הליטאים. לאחר מכן עלה לשידור הרב אברהם צוריאל, הרב של רבוע כחול, שמנהל את המגעים מטעם ויסמן, ואמר כי הוא מציע לכל אחד לשאול את רבו כיצד לנהוג.

 

מכל מקום, בינתיים לא פירסמה הוועדה לשמירת קדושת השבת שום התייחסות לאמירות אלו, על אף שהרב גולדנופ שעומד בראש הוועדה, אמר באותו שידור רדיו כי הוועדה תפרסם את התייחסותה לנושא.

 

אתמול פרסמה קבוצת דור אלון מודעות ענק בעיתונות, בהן רמזה כי רשת שופרסל אחראית לאיומים בחרם של החרדים על שפע שוק. שופרסל מסרה בתגובה כי זה "לא היה ולא נברא".  

 

מדוע החל המאבק?

מאבק החרדים נגד עסקיו של דודי וייסמן החל לפני כחודש, לאחר שהוא סירב להפסיק את פעילות רשת AM:PM בשבת. התגובה החרדית לכך הגיעה מהר כאשר ועדת הרבנים למען קדושת השבת פירסמה קריאה לחרם על כל עסקי הקבוצה - דור-אלון, הריבוע הכחול (המפעילה את רשת השיווק מגה) ושפע שוק, הפונה למגזר החרדי. החרם על שפע שוק הצליח, עד כה והרשת איבדה קונים רבים.

  

עיקר זעמם של החרדים נסוב סביב פתיחת אחד מסניפי רשת AM:PM בשבת, מול ישיבת בעלז ברחוב שינקין פינת אחד העם בתל אביב. לפני כחודש, בעקבות תלונות שנשמעו מצד הקהילה החרדית במקום, הזמין רבה הראשי של תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו, את ויסמן לשיחה אישית וביקש ממנו לפעול לסגירת חנויות הרשת בשבת.

  

אלא שוייסמן סירב, ובשיחה ציין כי אחד מצעדיו הראשונים כבעלי החברה היתה להפסיק את מכירת הבשר הלא כשר בחנויות ואת ההתקשרות העסקית עם "מעדני מזרע", ש-AM:PM היתה מהקנייניות הגדולות שלה. בעקבות השיחה שלא עלתה יפה החל החרם. עם זאת, השבוע כבר החלו סימנים ראשונים של סדקים בחומה של ויסמן, לאחר שחלק מסניפי AM:PM  נסגרו בשבת, למרות שבדור אלון טענו כי מדובר בסיבות כלכליות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שפע שוק. אפשר לקנות?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים