שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "רק לפני חודשיים ביקש עמרי לחתום על כרטיס אדי"

  לפני כחודשיים, כשביקר עמרי גילור בן ה-12 עם אמו בבית קפה והבחין בטפסי החתמה, ביקש להצטרף למאגר התורמים של אדי. היום הוא נפטר ומשפחתו ביקשה לתרום את אבריו. ההשתלות יתבצעו ביממה הקרובה

  משפחתו של עמרי גילור, הילד בן ה-12 תושב קדימה שנקבר תחת ערימת חול שקרסה עליו, הסכימה לתרום את איבריו. בשעות הקרובות יילקחו האיברים מגופו והבוקר (א') צפויות להתחיל ההשתלות בבית החולים לילדים שניידר בפתח תקווה.

   

   

  האסון אירע ביום חמישי האחרון, שעה שעמרי וחבריו חפרו מערה בערימת עפר סמוך לרחוב גולן ביישוב קדימה. במהלך החפירה התמוטטה ערימת העפר על עמרי, וקברה אותו תחתיה. חבריו של עמרי הזעיקו את קרובת משפחתו המתגוררת בסמוך, שניסתה ללא הצלחה לחלץ את עמרי.


  "אמר שנראה לו חשוב והוא רוצה לתרום במותו". עמרי גילור ז"ל

   

  נהג טרקטור שעבר במקום במקרה שמע את זעקות קרובת המשפחה והצליח לחלץ את עמרי. צוות מד"א מאיזור ירקון שהגיע למקום תוך דקות החל בפעולות החייאה, והצליח להשיב את הדופק, והוא הובהל במצב קשה לחדר הטראומה של בית החולים בילינסון. לאחר שמצבו התייצב, הוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שניידר הסמוך כשהוא מורדם ומונשם.

   

  האירוע הטראגי גרם לחוסר אספקת חמצן למוח ולאחר שלושה ימים בהם אושפז עמרי במצב קשה, נקבע כי הוא לוקה במוות מוחי. משפחתו החליטה אתמול (א') לתרום את איבריו להשתלה. בבוקר צפויות להתחיל השתלות האיברים מגופו.

   

  "מבחינתנו הוא היה גיבור"

  "כמה דקות לפני שזה קרה דיברתי איתו בטלפון", מספרת ל-ynet אורית גילור, אמו של עמרי, "הוא היה במערה וסיפר שהוא נהנה וכיף לו ושזה אחד הימים המאושרים בחייו".

   

  "ארבעה ימים הוא נלחם על חייו. מבחינתנו הוא גיבור", אומר האב עופר גילור ומבקש להדגיש, "אנחנו באבל עמוק. חשוב לנו להדגיש את חשיבות תרומת האברים. כמשפחה חשבנו שזה ערך חשוב מאוד. הדבר השני החשוב לנו הוא להנציח את זכרו באמצעים אחרים".

   

  חבר המשפחה רפי שגב, סיפר כי רק לפני חודשיים בזמן שביקר עמרי יחד עם אמו בסניף בית הקפה ארומה, ביקש ממנה לחתום על כרטיס אדי. "הוא ראה פרסומת  לתרומת איברים, ואמר שזה נראה לו חשוב והוא רוצה לתרום. אורית האם מוסיפה, "הוא רצה שנחתום על זה שהוא יוכל לתרום אברים. ישבנו ודיברנו איתו על כל העניין והסברנו לו את ההשלכות של תרומת אברים ובסוף הוא אמר שבכל זאת הוא רוצה לתרום אברים. ההחלטה שקיבלנו עכשיו היתה קשה ובנסיבות קשות. היה לנו ברור שאם אנחנו יכולים לעזור למישהו נעשה זאת".

   

  לא רוצים לדעת מה יילקח מגופו

  הוריו של עמרי מדגישים שלא חשוב להם מי יקבל את אבריו של עמרי וביקשו מבית החולים שלא לומר להם אילו אברים נלקחו. "אנחנו מקווים שהמושתלים יעברו את ההשתלה בהצלחה ושיהיו להם חיים טובים יותר". הם אומרים. אוהד האח התאום מוסיף ואומר שהוא דווקא ירצה לפגוש את מי שקיבלו את איבריו של עמרי.

   

  "עמרי היה ילד מקסים, מלא שמחת חיים ונשמה טובה", אומרת אורית ובני המשפחה מוסיפים ומספרים כי הוא למד בבית הספר הדמוקרטי בלב השרון. "הוא מאוד אהב את בית הספר, תיפף בתופים, אהב קראטה ו"מבוכים ודרקונים". יש לו אוסף חרבות. בבית הספר הוא היה בוועדת משמעת וגישור ותמיד גישר בין חברים. הוא חי שנים מאושרות". בני המשפחה מבקשים להודות לבית חולים שניידר ולתושבי קדימה - "הם תמכו בנו ברגעים הקשים"

   

  "הוא היה ילד מקסים ויפה", מספר שגב, "אהב מאוד טיולים, ספורט אתגרי ואת בית הספר הדמוקרטי שבו למד. הוא גם היה מאוד קשור לאחיו התאום אוהד ולאחותו דפני בת ה-7. עמרי היה ילד טוב לב וחברותי".

   

  "במהלך שלושת הימים הסבירו למשפחה בהדרגה שמוחו נפגע קשה, אבל הם התפללו והיו מלאי תקווה עד הרגע האחרון. בערב, לאחר שהובהרו כל המשמעויות, התכנסה הוועדה שקבעה מוות מוחי, והמשפחה מיד הסכימה לתרום את איבריו".

   

  רק לאחרונה עברה המשפחה טרגדיה נוספת, כאשר בן דודה של האם אורית, יפתח שרייר, שגם לו אח תאום, נהרג במלחמת לבנון השנייה. באחת התמונות שצולמו לפני מותו, מרים יפתח בזרועותיו את עמרי. "קשה לאבד אח תאום?" שואל האב עופר את אוהד, והוא מהנהן בראשו בחיוב.

   

  עמרי יובא היום למנוחות בשעה 16:00 בבית העלמין בקדימה. 


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביקש מאמא לחתום על אדי. עמרי גילור ז"ל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים