שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בדרכו

  מיכאל ורשביאק יעמוד בראש "הסטודיו למשחק ניסן נתיב", כך החליט אמש הועד המנהל של המוסד הוותיק. לצדו של ורשביאק תפעל ועדה פדגוגית שתבנה תכנית עבודה לשנה הבאה

  שבוע לאחר פטירתו של ניסן נתיב החליטו חברי הוועד המנהל של הסטודיו למשחק להעביר את המושכות לידיו של מיכאל ורשביאק, מנהלו האדמיניסטרטיבי של הסטודיו ויד ימינו של נתיב מזה 22 שנה. בישיבה שלא מן המניין הוצגו, נדונו ואושרו פה אחד תכניותיו של ורשביאק לציון זכרו של ניסן נתיב והמשך תפעולו וקידומו של הסטודיו למשחק.

   

  מותו הפתאומי של ניסן נתיב הותיר חלל גדול בסטודיו שמוריו ובוגריו התגייסו בימים האחרונים לסייע בכל הדרוש להמשך דרכו. את שעות ההוראה של נתיב ימלאו עד סיומה של שנת הלימודים הנוכחית בוגרי הסטודיו מיכאל ורשביאק, מיקי גורביץ, רמי הויברגר ואודי בן משה. אליהם יצטרף גם מנהלו האמנותי של תיאטרון "גשר", יבגני אריה שמקיים לאורך שנים דיאלוג פורה עם הסטודיו למשחק.

   

  "אני אישיות אחרת מניסן, אני לא Loner ואני אוהב לעבוד בהרמוניה ובצוות. איעזר בכל מי שאפשר", אומר ורשביאק בראיון ראשון לאחר פרסום ההודעה. הוא יודע שיידרש לתקופה לא פשוטה של ייצוב המערכת וביסוס צביונה. למוד קרבות הישרדות ומלחמות על חייו של הסטודיו, נכנס ורשביאק למשימה כשהוא מפוקח ומפוקס.


  ניסן נתיב. הותיר חלל גדול בסטודיו (צילום: תומריקו)

   

  "ההחלטה שאעסוק גם בחלק האמנותי של ניהול הסטודיו התקבלה למעשה לפני כשנה וחצי בהשראתו של ניסן, אבל לא יישמנו אותה כיוון שבכל פעם פרצה שריפה במקום אחר שדרשה לא מעט התעסקויות בניירת. עכשיו זה כורח המציאות", הוא אומר, "ברור מאליו שאזדקק לסיוע ארגוני בכדי שאוכל להתפנות לניהול האמנותי. זה יקרה באופן הדרגתי מתוך כוונה להצליח. אני לא מאמין במהפכות אלא בעבודה מתוכננת בקפידה שתייצב את המערכת".

   

  לטובת כך הקים ורשביאק ועדה פדגוגית בראשותו בה ישבו מיקי גורביץ', בוגר הסטודיו ומנהלו של תיאטרון החאן, רחל שור, בוגרת הסטודיו ומורה בכירה בו מזה שנים וערן בניאל, מנהל חשיפה בינלאומית שלימד וביים בסטודיו. בשלושת החודשים הקרובים תבנה הועדה את תכנית העבודה לשנת הלימודים הבאה ותעסוק גם במלחמה על המשך קיומו של הסטודיו בירושלים עליו מרחפת סכנת סגירה. בחינות המיון של המועמדים לשנה א', שהופסקו בעקבות מותו של נתיב, חודשו אף הן.

   

  "זה לא קל, 22 שנה אני עובד עם ניסן מבוקר עד ערב ולפני כן למדתי וביימתי בסטודיו", אומר ורשביאק, "הוא כל הזמן נגד העיניים אבל אין מה לעשות, יש צורך אמיתי להמשיך את העבודה ואני פועל על פי הצורך. אני שמח ומודה מאד על ההיענות האדירה של בוגרי הסטודיו. זה מרגש לראות שבאמת אכפת להם.

   אעשה הכל בכדי שהסטודיו ימשיך לפעול כרגיל. יש המון תכניות לעתיד וזה כולל גם את הצלת הסטודיו בירושלים".

   

  מיכאל ורשביאק, סיים את לימודיו בסטודיו של ניסן נתיב בשנת 1969. בשלושים השנים האחרונות שיחק על מרבית במות התיאטרון הרפרטוארי בארץ. בטלוויזיה הישראלית הגיש את "שירים ונפלאות", סדרת שירי משוררים לילדים והשתתף בדרמות רבות בהן "ילדי הצל", "חבית הקסמים", "כנרת, כנרת", "פרצוף של פוקר", "סיפור מקומי" ו"רצח מצלמים".

   

  ברשימת סרטי הקולנוע בהם השתתף "מנת יתר" של שמואל אימברמן, "רחובות האתמול" ו"מסע אלונקות" של ג'אד נאמן, "מתנה משמים" של דובר קוסאשווילי, "מינכן" של סטיבן שפילברג ו"עץ לימון" של ערן ריקליס. ורשביאק הוא בוגר הקורס הראשון של מנהלי מוסדות תרבות בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. במקביל לתפקיד המנכ"ל ביים בסטודיו לאורך השנים בין היתר את המחזות "כולם היו בניי", "שידוכין", "איזון עדין" ו"קומדיה שחורה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ורשביאק. לא אוהב לעבוד לבד
  לאתר ההטבות
  מומלצים