שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משרד הבריאות: לצנן מים רותחים לפני מזיגתם לבקבוקי תינוקות

  מחקרים בעולם הראו כי מים רותחים עלולים להגביר את זליגת החומר הכימי הרעיל ביספינול A מבקבוקי הפלסטיק, ועל כן מומלץ כעת לצנן את המים או האוכל, ורק לאחר מכן להכניסם לבקבוק

  משרד הבריאות ישנה בימים הקרובים את ההנחיה הנוגעת לבקבוקי שתייה לתינוקות וימליץ לצנן את המים הרתוחים המיועדים להכנת מזון לפני מזיגתם לבקבוק. זאת משום שנוזלים רתוחים עלולים להגביר את זליגת החומר הכימי

   ביספינול A, החשוד בפגיעה בפעילות ההורמונלית.

   

  הנחיות אלו מחמירות יותר מההנחיות הקודמות, והבסיס להן הוא ממצאים מהעולם שמצאו סכנות בחומר ביספינול A. ההמלצה לא מתייחסת בשלב זה לחיטוי בקבוקים, שנעשה גם הוא בהרתחה או על-ידי מים רותחים. ממשרד הבריאות נמסר עוד כי מומחים לנושא יעקבו אחר ממצאי מחקרים מהעולם, ואחר הנחיות של רשויות הבריאות בעולם.

   

   

  לפני שבועות אחדים רשות ממשלתית בקנדה אסרה שימוש בבקבוקים המכילים את החומר ביספינול A. שר הבריאות של קנדה, טוני קלמנט, הודיע השבוע כי מדינתו תהיה הראשונה שתאסור יבוא, הפצה ופרסום של בקבוקים לתינוקות המכילים ביספינול A.

   

  פרופ' יונה אמיתי, מומחה לרפואת ילדים וטוקסיקולוגיה והמנהל לשעבר של המחלקה לאם לילד ולמתבגר במשרד הבריאות, הסביר: "הרשות הטוקסיקולוגית האמריקנית ביצעה הערכה מחודשת של רעילות החומר, והמגמה שם היא להחמיר. בדיון עם מומחי משרד הבריאות הגענו למסקנה שהרתחת מים בבקבוקים עלולה לגרום לזליגה גבוהה יותר של ביספינול A. ההמלצה לא מתייחסת בשלב זה לחיטוי בקבוקים".

   

  נושא חיטוי בקבוקים ממשיך להיבדק בימים אלו. 

   

  ביספינול A הוא כימיקל המשמש להפיכת מוצרי פלסטיק לשקופים. לפי מחקרים, ביספינול A עלול לגרום לסרטן, סוכרת, לפגוע במערכת החיסון ובהתפתחות, ועוד בעיות רפואיות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  לצנן לפני המזיגה לבקבוק
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים