שתף קטע נבחר

צינוק האימה: האב האוסטרי יטען לאי שפיות

עורך דינו של יוזף פריצל אמר בראיון שמרשו אינו שפוי, אך רק מומחים יוכלו לקבוע זאת רשמית. מדבריו עולה כי האב המתעלל שכלא במשך שנים ארוכות את בתו ושלושה מילדיה - שהם גם ילדיו - ינסה להתחמק מריצוי עונש המאסר

יוזף פריצל, האב האוסטרי החשוד שכלא את בתו במשך 24 שנים והכניסה להריון שש פעמים, מתכוון לטעון לאי שפיות כדי להתחמק מריצוי עונש מאסר בכלא, כך עלה אמש מדבריו של עורך דינו, רודולף מאייר, בראיון משודר. בתוך כך, הצהובון הבריטי "סאן" דיווח היום (ב') כי מי שעזרה לפריצל להתקין את הדלת הכבדה של הצינוק המאולתר הייתה לא אחרת מאשר בתו אליזבת, אותה כלא מיד כשהושלמה העבודה.

 

פרשת צינוק האימה:

 

עו"ד מאייר אמר שהוא מאמין כי למרשו יש הפרעה נפשית חמורה וכי איש בעל הפרעה כזאת "לא בוחר" לעשות את מה שהמשטרה מייחסת לו. הוא הוסיף כי מומחים יקבעו אם פריצל שפוי או לא. אם הוא לא, אך יורשע בבית משפט, הוא יישלח למוסד פסיכיאטרי ולא לכלא רגיל, אמר עורך הדין. חוקרי המשטרה מסרו בשבוע שעבר שפריצל (73) הודה שכלא את בתו אליזבת במשך קרוב לרבע מאה וכי הוא אבי שבעת ילדיה, מהם מת אחד זמן קצר לאחר לידתו ואשר את גופתו השמיד.

 

"אני מאמין שהפרעה נפשית גרמה לו להתנהג כך, מכיוון שאני לא יכול לדמיין שמישהו שאינו סובל מהפרעה נפשית ירצה לקיים יחסי מין עם בתו", אמר מאייר. פריצל צפוי היום להופיע לראשונה בפני תובעים ציבוריים, ולאחר מכן צפויים חוקרי המשטרה לכנס מסיבת עיתונאים ולעדכן את הציבור בפרטי הפרשה המסעירה את אוסטריה והעולם. פריצל טרם הואשם, אך נתון במעצר מאז תחילת השבוע שעבר. קורבנותיו זוכים בינתיים לטיפול פסיכיאטרי ולייעוץ פסיכולוגי.

 

בתוך כך, ייתכן ונפתרה התעלומה בשאלה מי סייע לפריצל להתקין את הדלת הכבדה של הצינוק המאולתר שהקים במרתף ביתו. הצהובון "סאן" דיווח כי "באקט של סדיזם טהור" הורה פריצל לבתו אליזבת לסייע לו בהתקנתה, וכעבור דקות דחף אותה לתוך החדר, סימם אותה, אנס אותה, ומאוחר יותר נעל אותה שם. אלזיבת, שהייתה אז בת 18 היא כיום בת 42. לפי הדיווח, היא סיפרה לחוקריה כי כאשר שבה להכרתה, הייתה אזוקה והבינה לחרדתה שבנתה במו ידיה את הכלא שלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוזף פריצל. לא שפוי?
צילום: רויטרס
הדלת הכבדה של הצינוק. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים