שתף קטע נבחר

באש ובמים: כל אנשי אולמרט

שולה זקן, מזכירתו של אולמרט בשנות ה-70 הגיעה עד תפקיד הרל"שית במשרד ראש הממשלה. שותפו מהעבר, עו"ד אורי מסר, שמר על קשר קרוב במשך עשרות שנים. גם אלו שהצטרפו לרשימת אנשי אולמרט במהלך השנים התקדמו מעלה מעלה

הם הולכים ביחד כבר שנים רבות ומלווים את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שלב אחרי שלב בקריירה הציבורית שלו. במקביל אליו, גם הם התקדמו מעמדה לעמדה וגם חלקם מעורב בפרשה החדשה שחלקים ממנה הותרו אמש (יום ה') לפרסום. הכירו את אנשי אולמרט. 

 

במהלך שנותיו כאיש ציבור הקיף את עצמו אהוד אולמרט באנשיו, שנשארו נאמנים אליו לאורך כל הדרך. שולה זקן, שהחלה כמזכירה בלשכת עורכי דין, הגיעה עד ללשכת ראש הממשלה. גם עם עו"ד אורי מסר הוא שמר על קשר. עם השנים הצטרפו ללשכתו רענן דינור ועובד יחזקאל.

 

פרשת טלנסקי - הסיקור המלא:

 

שולה זקן (50) ואהוד אולמרט הכירו לראשונה לפני כ-33 שנה. היא היתה מזכירה בלשכת עורכי דין בירושלים והוא עורך דין צעיר. כשאולמרט היה חבר כנסת היא ליוותה אותו, כשהיה ראש עיר - היא היתה ראש לשכתו, כשהתמנה לשר ולאחר מכן לראש הממשלה - היא המשיכה בתפקיד הרל"שית. אף פעם לא עזבה אותו.


אוכלים ביחד. אולמרט וזקן (צילום: "ידיעות ירושלים")

 

אדם שמלווה את השניים במשך עשרות שנים סיפר בראיון עיתונאי, שזקן היא הרבה יותר מעוד רל"שית. "היא הכספת שלו. ביחסים בין שולה לאולמרט יש משהו שמעולם לא היה בין ראש ממשלה למזכירה. בין בוס למזכירה תמיד יש איזשהו מחסום. בין אהוד לשולה אין שום מחסום. היא מכירה את כל סודותיו. אין אדם בעולם, כולל אשתו, שיודע עליו כל-כך הרבה. ומי שחושב שאת הכספת הזאת ניתן לפצח, טועה".

 

"שולה תמיד שמה את האינטרס של אהוד לפני האינטרס שלה‭,"‬ הסביר גורם בכיר בסביבתו של אולמרט באותה כתבה.

 

במסיבת יום ההולדת ה-47 של זקן, העיד אולמרט - אז שר התמ"ת - על ראש הלשכה שלו: "מי שמכיר אותנו באמת, יודע ששר התמ"ת ומ"מ ראש הממשלה האמיתי הוא לא אני, אלא שולה".  

 

בינואר 2007 הופרד הצמד על-ידי חקירה משטרתית בפרשת רשות המסים. היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה פשטה על ביתה של זקן, ועל ביתם של בכירים ברשות המסים וחשודים נוספים. זקן נחקרה בחשד שתיווכה בין אנשי עסקים, בהם קרובי משפחה, לבין מנהלי רשות המסים כדי להשיג הטבות.  


תמונה מהבית הלבן. בוש, זקן ואולמרט (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

היא הורשתה לחזור לעבודה בדצמבר אשתקד. זאת, בעקבות חוות הדעת שהעביר המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, לנציבות המדינה, ממנה עולה כי מאחר וחלף זמן רב מאז פתיחת החקירה ומכיוון שמדובר בחקירה סבוכה ומורכבת - ניתן לאפשר לזקן לשוב לעבודתה. למרות זאת היא הועברה לתפקיד אחר במשרד. זקן נחקרה בימים האחרונים פעמיים במשרדי יאח"ה בבת-ים.

 

מסר: ממשרד עורכי הדין למרכז ההשקעות

גם אורי מסר מכיר את אולמרט עשרות שנים. עו"ד מסר (58) הקים ב-1977 יחד עם אולמרט משרד עורכי דין עצמאי. גם שולה זקן, המזכירה ממקום עבודתם הקודם, עברה יחד עימם. בשנת 1998 עמד מסר בראש עמותת ירושלים המלוכדת - שניהלה את מסע הבחירות של אולמרט לראשות העיר.

  

בחודש אפריל 2007 פרסם מבקר המדינה דו"ח חריף נגד אולמרט המתייחס לתקופה בה כיהן כשר התמ"ת בממשלת שרון. הפרשה שבדק המבקר נוגעת למיזם שביקש לאשר עו"ד מסר. הוא ביקש לקבל מענקים ממשרד ההשקעות של משרד התמ"ת עבור עסקים ולקוחות שונים, ובהם מיזם נדל"ני בדימונה.

 

מסר נחקר במהלך חודש דצמבר כמה פעמים במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, בחשד למעורבות לא תקינה בפרשת "מרכז ההשקעות". באחת הפעמים חקירתו נדחתה כיוון שחש שלא בטוב.

 

הירשזון: מיו"ר מטה למשרד האוצר

בשנת 1999 התמודד אולמרט על ראשות הליכוד נגד אריאל שרון ומאיר שטרית. יו"ר המטה שלו אז היה ח"כ אברהם הירשזון. עד אותן בחירות מקדימות כיהן הירשזון כחבר כנסת במשך כשמונה שנים - לא ברציפות. הוא היה יו"ר ועדת המשנה לענייני נציב תלונות הציבור ויו"ר ועדת המשנה להשבת הרכוש היהודי.


קרובים. הירשזון ואולמרט (צילום: שאול גולן)

  

גם לאחר ששרון נבחר לראשות הממשלה, שנתיים לאחר מכן, לא קיבל הירשזון תפקיד של שר. רק בשנת 2005 הוא מונה לתפקיד ראשון בממשלה - שר התיירות. שנה לאחר מכן הוא מונה לשר התקשורת ועשה את המעבר יחד עם שרון ואולמרט לקדימה. כשאולמרט נבחר לראשות הממשלה במרס 2006 הוא עשה קפיצת מדרגה - ומונה לתפקיד שר האוצר.

 

השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה ליו"ר הכנסת ולבא כוחו של ח"כ אברהם הירשזון על הגשת כתב אישום חמור נגד ח"כ הירשזון תוך 30 יום. בכתב האישום, שהוכן לאחר השלמות חקירה וסדרת שימועים, מואשם שר האוצר לשעבר בשורת עבירות, בהן: גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.


פורסם לראשונה 08/05/2008 23:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
זקן. יותר מ-30 שנה ביחד
צילום: ניב קלדרון
מסר. שותפים בשנות ה-70
באדיבות העיר, כל העיר
צילום: גיל יוחנן
הירשזון. יו"ר מטה של אולמרט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים