שתף קטע נבחר

בנו של עד המפתח: שותקים כדי להגן על אבא

מיהו עד המפתח בפרשה החדשה, בה נחקר ראש הממשלה? משפחתו של העד המרכזי הונחתה שלא להתבטא בתקשורת. בנו אמר ל-ynet: "גם לכם יש הורים, אתם בוודאי מבינים את הצורך להגן עליהם". בתוך כך, הסתיימה חקירתה הרביעית של ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן

מיהו עד המפתח בפרשה החדשה, בה נחקרים ראש הממשלה אולמרט וראש לשכתו בעבר שולה זקן? בית המשפט המחוזי בירושלים התיר הבוקר (ג') לפרסם כי היועץ המשפטי לממשלה והמשטרה מבקשים לקיים הליך חריג, במסגרתו תיגבה עדות מוקדמת מתושב חוץ-לארץ - וזו תיחשב כעדות לכל דבר במשפט עתידי, אם יהיה כזה.     

 

פרשת אולמרט - התפתחויות אחרונות:

 

משפחתו של העד ספונה בביתה מאז "התפוצצה" הפרשה. בשיחה עם ynet אמר אחד מבניו: "גם לכם יש הורים, אתם בוודאי מבינים את הצורך להגן עליהם". נכדו של העד ציין שעורך הדין של המשפחה הנחה אותם שלא להתבטא בפרשה, לפי שעה.

 

על הפרשה כולה, בה נחקרו כבר מספר אישים, הוטל צו איסור גורף - וזה, כפי שהבהיר היום פרקליט המדינה, משה לדור, יישאר בתוקפו לפחות עד מוצאי יום-העצמאות. "אני לא חושבת שמישהו היה רוצה לשמוע דבר כזה בערב יום-הזיכרון", העירה בבית-המשפט נציגת המשטרה.

 מי שבכל זאת ניסה לפזר מעט את הערפל, היה דווקא עיתון אמריקני "ניו-יורק פוסט" - שפרסם היום בהבלטה יתרה את הפרשה, לפחות כפי שהוא מכיר אותה. גורמים במשטרה אמרו הערב ל-ynet כי לאור הפרסומים בחו"ל צפויה בימים הקרובים הסדרתו ההדרגתית של צו איסור הפרסום עד לכדי הסרתו כליל.

 

בתוך כך, הסתיימה חקירתה של ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, שולה זקן. ראש הלשכה לשעבר נחקרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בפתח תקווה ושמרה על זכות השתיקה, כמו בחקירותיה הקודמות. במהלך חקירתה הועברה זקן למשרדי היחידה הכלכלית בלוד.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד אולמרט
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים