שתף קטע נבחר

גורמים משפטיים: הקרנבל על אולמרט מוגזם

גורמים משפטיים המצויים בפרטי פרשת אולמרט-טלנסקי אומרים כי "הרבה פרסומים לא מדויקים. יש עודף דרמטיזציה בתקשורת בשלב שבו אנחנו עדיין לא יודעים לאן הדברים יתגלגלו". בימים הקרובים יתחיל סבב חקירות נוסף בפרשה, אך אולמרט ייחקר כנראה רק בהמשך

מה היקפו האמיתי של תיק אולמרט, האם זה ה-תיק שיוביל לנפילתו מכסא ראש הממשלה, או שגם הפעם ישרוד? גורמים משפטיים בכירים המצויים בפרטי הפרשה אמרו בצהריים (יום ו') ל-ynet כי "הקרנבל התקשורתי לא במקום. הרבה פרסומים לא מדויקים ולא נכונים". צוות חוקרי הפרשה נערך לסבב חקירות נוסף, שצפוי להתחיל בימים הקרובים.

 

פרשת טלנסקי - הסיקור המלא:

 

לדברי אותם גורמים, "יש עודף דרמטיזציה בתקשורת בשלב שבו אנחנו עדיין לא יודעים לאן הדברים יתגלגלו. התיק נמצא עדיין בשלב מוקדם ואי אפשר לדעת איך הדברים ייגמרו. בשלב הבא, הדברים ייבחנו בשקט, תוך בדיקה של  

הראיות".  הגורמים ציינו כי הפרסומים על מיליוני שקלים שקיבל לכאורה אולמרט מוגזמים, "לא מדובר במיליוני שקלים, הרבה פרסומים בעייתיים ולא חסרות דוגמאות לכך".

 

גורמים אחרים במערכת אכיפת החוק מסרו ל-ynet כי בימים הקרובים יחל סבב חקירות נוסף בפרשה. ככל הנראה תיחקר שוב שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של ראש הממשלה. לדבריהם, אולמרט ייחקר רק בשלב מאוחר יותר, כאשר יתגבש חומר נוסף בחקירה. פרקליטיו של אולמרט אומרים שיידרשו את כל חומרי החקירה בעניינו.

 

גורמים משפטיים מסרו מוקדם יותר שעדותו של עו"ד אורי מסר, מקורבו של ראש הממשלה, מסבכת את אולמרט. מסר שיתף פעולה עם החוקרים, מבלי לקבל מעמד של עד מדינה. עדותו מסבכת כנראה גם את שולה זקן.

 

הפרשה הסבוכה נסובה סביב חשד שאולמרט קיבל לאורך זמן מעטפות עם כסף מזומן - ככל הנראה מאות אלפי דולרים - מגורם או מגורמי חוץ לאורך תקופה ממושכת, חלקם במישרין וחלקם בעקיפין. הכספים הועברו על-פי החשד משנת 1993, אז התמודד אולמרט לראשונה על ראשות ירושלים - ועד לתקופה בה כיהן כשר התמ"ת. אחד העדים המרכזיים בפרשה הוא משה טלנסקי, תושב ואזרח זר, שהגיע לארץ לביקור בחג הפסח ועדותו נגבתה במהלך שהותו. העד זומן לחקירה לאחר שמעורבותו לכאורה בהעברת הכספים עלתה מחומרי חקירה שהשיגה המשטרה במסגרת חקירה אחרת. 

 

מכיוון שטלנסקי, שמסר עדות למשטרה, הוא כאמור תושב ואזרח זר, הוחלט לבקש מבית המשפט המחוזי בירושלים לאפשר למדינה לגבות את עדותו בבית המשפט בהקדם האפשרי במסגרת הליך של "עדות מוקדמת". במשרד המשפטים ובמשטרה מבהירים כי ההחלטה לבקש לגבות עדות מוקדמת כבר בשלב זה אין פירושה בהכרח שיוגש כתב אישום בפרשה, שכן על כך תתקבל החלטה על ידי היועץ המשפטי לממשלה רק עם תום החקירה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה, אהוד אולמרט
צילום: גיל יוחנן
עוקב מקרוב אחר החקירה. מזוז
צילום: גיל יוחנן
משה טלנסקי
צילום: גיא אסיאג
מומלצים