שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תובע מיליונים: סרטן הריאות אובחן באיחור של שלוש שנים
  שלוש שנים הסתובב תושב תל אביב בין רופאים, מרפאות ובתי חולים, עבר בדיקות, צילומים וניתוחים, עד שלבסוף אובחן כחולה בסרטן הריאות. כעת הוא תובע מקופת החולים וממשרד הבריאות 2.5 מיליון שקל. "לו היה מאובחן קודם, ניתן היה להקל במצבו", נכתב בכתב התביעה

  במשך יותר משלוש שנים התלונן תושב תל-אביב בן 56 על כאבים בצוואר ובכתף. הוא ביקר יותר מ-50 פעמים אצל רופאים שונים, בהם נוירולוגיים ואורתופדים ועבר בדיקות רבות - עד שאובחן כחולה בסרטן ריאות. כעת הוא תובע באמצעות עורכי דינו, דני סרור ודורון כספי, את קופת החולים מכבי ואת משרד הבריאות בטענה לרשלנות רפואית שגרמה לאיחור של שלוש שנים באבחנה. האיש תובע סכום של למעלה מ-2.5 מיליון שקל. 

   

   

  התובע, שהיה מעשן כבד במשך 30 שנה, פנה בפעם הראשונה לרופא המשפחה שלו באוגוסט 1999 והתלונן על כאבים בריאות. צילום ריאות שנעשה לו פוענח כתקין. מאז ביקר אצל רופאים עוד עשרות פעמים, מבלי שאובחנה מחלתו. הוא ביקר 12 פעמים אצל רופא משפחה, 19 פעמים אצל אורתופדים, 7 פעמים אצל כירופרקט, 5 פעמים ביקר במרפאת כאב במכבי ו-6 פעמים במרפאת כאב בבית החולים איכילוב, פעמיים ביקר אצל נוירוכירורגים ופעם אחת במיון באיכילוב ובמוקד חירום של מכבי. בנוסף עבר טיפולי פיזיותרפיה ודיקור סיני ונערכו לו צילומי רנטגן. בכל הביקורים התלונן על כאב הולך ומחמיר בכתף ימין ובצוואר. לפי כתב התביעה, הביקורים הרבים אצל הרופאים מעידים על כך שהכאבים לא חלפו לרגע.  

   

  במאי 2001 חלה האיש בדלקת ריאות ואושפז למשך עשרה ימים. הוא שוחרר עם המלצה להיבדק על ידי רופא ריאות ולהיות במעקב במכון ריאות. זמן קצר לאחר מכן ביצע צילום ריאות שפוענח כתקין. מאז ועד לאיבחון מחלתו שלוש שנים מאוחר יותר לא ביצע צילום ריאות. הרופאים סברו שהוא סובל מפריצת דיסק והוא נבדק על ידי אורתופדים וטופל במשככי כאבים.  

   

  מומחית לרדיולוגיה שחוות דעתה צורפה לכתב התביעה מציינת כי ניתן היה לזהות גידול בריאה כבר בצילום הרנטגן שבוצע ב-2001 ופוענח כתקין, אך האבחנה המדוייקת נעשתה רק בחודש יולי 2004, כאשר התובע אובחן במרפאת ריאות בבית החולים איכילוב כסובל מסרטן ריאות המלווה בתסמונת Pancoast.  

   

  לאחר האיבחון עבר התובע הקרנות וטיפולי כימותרפיה, וכן ניתוח לכריתת שתי אונות מריאתו. מכתב התביעה עולה כי כמה שבועות לאחר ההקרנות נעלמו הכאבים בצוואר ובכתף שנמשכו שנים, אך זרוע ימין נותרה פגועה, חלשה ומוגבלת. עוד עולה כי התובע סובל מנכות נשימתית ומנכות בזרועו, עקב הניתוח הנרחב שהיה עליו לעבור בשל העיכוב באיבחון מחלתו.  

   

  מומחה לאונקולוגיה שעיין במסמכיו הרפואיים של התובע וחוות דעתו מצורפת לכתב התביעה ציין כי עוצמת הכאב שממנה סבל החולה, לצד העובדה שהכאב לא היה קשור לשעות היממה או לפעילות גופנית, היה חייב להעלות את החשד שהאיש סובל מתסמונת Pancoast. עוד ציין כי העובדה שהתובע היה מעשן כבד, דלקת הריאות שבה לקה וממצא חשוד שהתגלה בצילומי הריאה אך לא זכה להתייחסות, היו כולם "תמרורי אזהרה" לאפשרות שמדובר בסרטן ריאות. 

   

  "העובדה שמעולם לא נערך לגבי המקרה דיון רב תחומי, בהשתתפות רופאי המשפחה והרופאים המקצועיים כמתבקש ממצב קשה זה, מצביעה על כשל מערכתי", כותב המומחה בחוות דעתו.  

   

  בכתב התביעה נטען כי "יש להניח כי לו היה התובע מאובחן קודם, היו נדרשים טיפולי הקרנות וניתוחים מוגבלים יותר בהיקפם, וניתן היה לחסוך את סיבוכי הניתוח ולהפחית את קשיי הנשימה. כמו כן קיים חשש סביר שהאיחור באבחנה ובטיפול החמירו אצלו את הפרוגנוזה באופן שיכול לסכן את חייו בעתיד". 

   

  טרם הוגש כתב הגנה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  30 שנות עישון הסתיימו בתביעה
  צילום: רויטרס
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים