שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנשיא פרס: לחמאס יש טילים, אבל אין לו עתיד
  בנאום שנשא לפני ילידי יום הכרזת המדינה, ה' באייר תש"ח, אמר הנשיא: "כבר גברנו על כוחות חזקים, גם ילדי העתיד יופתעו מיכולותינו". לדבריו, "שדרות וכפר עזה הן מטרות לטילי חמאס. ייתכן וייקח קצת זמן, אך אנו נגיע גם לעתיד בלי איומי טילים"

  "לחמאס יש טילים, אבל אין לו עתיד" - כך אמר אחר הצהריים (יום א') נשיא המדינה, שמעון פרס, בנאום שנשא במשכנו לפני ילידי ה' באייר תש"ח. לדברי הנשיא, "שדרות וכפר עזה הן מטרות לטילי חמאס. ייתכן וייקח קצת זמן, אך אנו נגיע גם לעתיד בלי איומי טילים".

   

  הנשיא הדגיש בפני המשתתפים כי ישראל יודעת להתמודד עם האיומים השונים. "גברנו על כוחות חזקים כשנראה היה שבלתי ניתן לגבור עליהם. כך היה כשנולדתם. כך גם יהיה לילדי העתיד. הם יופתעו מיכולתנו".

   

  בהתייחסו לנעשה בלבנון וברשות הפלסטינית אמר פרס, כי "ארגוני הטרור מביאים נזק לעמם. הם הורסים את לבנון. הם מונעים הקמתה של מדינה פלסטינית". לדברי הנשיא, "מדינת ישראל, שרבים אויביה ורבים גם מעריציה, חיה וקיימת ומסוגלת ליצור עתיד גדול יותר. גברנו על צבאות נגבור גם על טילים. נהיה עם המסוגל לנצח ולהיות שוחר שלום בעת ובעונה אחת".

   

  בתוך כך, אמר שר הביטחון, אהוד ברק, בטקס לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית ב"יד ושם" כי "בימים אלו ממש, עין אחת עוקבת וצופה אחרי המתרחש ברצועת עזה, עין שנייה צופה לעבר ההתרחשויות בלבנון ובסוריה, וכמובן, שתיהן צופות גם להתפתחויות באיראן. פנינו לשלום, אך חשוב שיידעו כולם: צה"ל ומערכת הביטחון עוקבים, צופים ומוכנים לכל אתגר ולכל מבחן שעלול להיכפות עליהם".

   

  היום הובא למנוחות בקיבוץ כפר עזה ג'ימי קדושים,

   חבר הקיבוץ בן 48 שנהרג ביום שישי מפגיעת פצצת מרגמה בחצר ביתו. קדושים הותיר אחריו אשה ושלושה ילדים.

   

  גם היום לא פסק ירי הרקטות מרצועת עזה. פלסטינים שיגרו שלוש רקטות קסאם בשני מטחים לעבר הנגב המערבי, אחת מהן התפוצצה בשדרות ליד אוטובוס ובו ילדים - שלושה ילדים לקו בחרדה. בשדה סמוך פרצה שריפה. רקטה נוספת נחתה באזור מכללת ספיר - אשה לקתה בחרדה. הג'יהאד האיסלאמי קיבל אחריות לירי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרס. "ננצח ונהיה עם שוחר שלום"
  צילום: ישראל הדרי
  מומלצים