שתף קטע נבחר

גדעון עזרא מונה כשר התיירות הזמני

לאחר חודשים בהם כיהן ראש הממשלה גם בתפקיד שר התיירות, הוחלט על מינויו של השר להגנת הסביבה גדעון עזרא לתפקיד - אבל באופן זמני

בישיבת הממשלה שנערכה היום (א') הוחלט כי השר להגנת הסביבה גדעון עזרא ימונה גם למחזיק תיק התיירות בממשלה, וזאת באופן זמני. בחודשים שחלפו מאז פרישת ח"כ יצחק אהרונוביץ' מהתפקיד מילא את מקומו ראש הממשלה, אהוד אולמרט. השר עזרא מסר כי בכוונתו לעסוק בעניינים המשותפים לשני המשרדים, וכי הוא רואה בתפקידו כשר להגנת הסביבה את תפקיד הקבע שלו.

 

ראש הממשלה אהוד אולמרט הבהיר כי מדובר במינוי זמני אשר יהיה בתוקף עד למינוי שר קבוע. החלטת הממשלה תימסר לכנסת והיא צפויה לאשר את המינוי. יש לציין כי עזרא כיהן בעבר בתפקיד שר התיירות - וזאת מינואר 2004 ועד ינואר 2005.

 

זוהי הפעם השלישית שהממשלה הנוכחית ממנה שר תיירות. בתחילה מונה לתפקיד יצחק הרצוג ממפלגת העבודה. אולם במרץ 2007 החליף אותו בתפקיד זה יצחק אהרונוביץ' ממפלגת "ישראל ביתנו", וזאת לאחר שהוסרה מועמדותה לתפקיד של חברתו למפלגה, אסתרינה טרטמן. אהרונוביץ' נשאר במשרד התיירות עד לחודש ינואר 2008, אז פרשה מפלגתו מהממשלה. מאז מילא את תפקיד שר התיירות ראש הממשלה.

 

בתגובה למינוי הכפול אמר חבר הכנסת אופיר פינס כי: "מדינת ישראל זקוקה לשר להגנת הסביבה במשרה כפולה ולא בחצי משרה. מצד אחד המשרד קורס תחת נטל העבודה ומצד שני השר לוקח על עצמו תפקידים נוספים. זהו צעד לא רציני ולא אחראי, שמעיד על כך שהממשלה לא שמה קצוץ על הגנת הסביבה".

 

נשיא התאחדות המלונות בישראל, אלי גונן, מסר בתגובה: "אנו המלונאים טוענים זמן רב שלתיירות פוטנציאל להיות תעשייה מובילה במשק, פתרון לאבטלה ולהגדלת הכנסות המדינה. אם זאת, רכבת השרים במשרד התיירות בעשור האחרון וכעת גם מינוי שר חלקי, מונעת הגשמת הפוטנציאל ומצביעה על חוסר רצינות ביחס למשרד התיירות לאורך השנים. עם זאת, לאור ההחלטה למנות שר זמני במשרה חלקית – הרי מינוי גדעון עזרא הוא צעד נבון וחיובי, שכן השר גדעון עזרא מכיר את תעשיית התיירות ולא יצטרך ללמוד מההתחלה את הנושאים ואת המשימות שעל הפרק. הזכרונות ממנו חיוביים, ואנו יכולים רק לאחל לו שיצליח להוביל שינויים דרמטיים בשלושת החודשים שהוקצבו לו בתפקיד שר התיירות".

 

במשרד התיירות העדיפו שלא להתייחס להחלטת הממשלה בנושא מינוי השר עזרא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר הנכנס
צילום: דנה קופל
צילום: AP
השר היוצא
צילום: AP
מומלצים