שתף קטע נבחר

סין: מספר ההרוגים ברעש עלה ל-20 אלף

100 אלף חיילים ושוטרים נוטלים חלק בפעולות הסיוע והחילוץ באזורים מוכי-האסון הסמוכים למוקד הרעש במחוז סצ'ואן. מניין ההרוגים הגיע ל-20 אלף, אך רבבות עדיין נעדרים. לצד הטרגדיות, גם הבלחות של תקווה: אישה הנמצאת בחודש השמיני להריונה חולצה מתוך ההריסות

מסוקים צבאיים סיניים הצניחו היום (ד') מזון ותרופות לניצולי רעש האדמה החזק שהיכה במחוז סצ'ואן בדרום מערב סין, שהפכו לנצורים לאחר שהדרכים המובילות לעיירותיהם וכפריהם ניזוקו. מספר ההרוגים באסון האמיר בינתיים והתקרב ל-20 אלף, ורבבות עדיין נעדרים.

 

רעש האדמה בסין - סיקור מורחב ב-ynet:

 

עם הגיעם של כוחות החילוץ לאזורים הסמוכים למוקד הרעש, שנפגעו קשה מכל, המשיכו להתברר ממדי האסון. 80 אחוזים מתושבי העיירות הסובבות את מוקד הרעש הפכו לקורבנותיו, שעוצמתו נאמדה ב-7.9 דרגות בסולם ריכטר.


אב אבל ליד גופת בנו, הבוקר במיאנז'ו, סמוך למוקד הרעש (צילום: רויטרס)

 

סוכנות הידיעות הרשמית הסינית שינהואה ציטטה גורמי ממשל ועובדי חילוץ שהגיעו הבוקר לעיר יינגשיו בתת-מחוז וונצ'ואן בסצ'ואן, האזור הסובב את מוקד הרעש, שטענו כי המצב בה "חמור ממה שציפו". מקרב 10,000 תושבי העיר, רק 2,300 שרדו, מתוך 1,000 פצועים קשה. לדבריהם, הניצולים "זקוקים בדחיפות לטיפול רפואי, מזון ומים". גם מניין ההרוגים בעיר מיאניאנג עלה ל-5,430 מ-3,629. על פי ההערכות, בעיר עדיין קבורים תחת ההריסות 18,000 תושבים.

 

7,700 ההרוגים ביינגשיו נוספים למניין ההרוגים הקודם, שעמד על יותר מ-12 אלף. בכך, מגיע מניין הנספים באסון לכ-20 אלף. מניין זה צפוי לעלות לאחר שכוחות החילוץ יגיעו לעיירות נוספות בתת-המחוז וונצ'ואן שנותרו מנותקות בשל נזקי הרעש. בפעולות החילוץ משתתפים כ-100 אלף חיילים ושוטרים, ואלה עומלים גם על פתיחת צירי התנועה אל האזורים הנצורים.


חיילים נושאים ילדה פצועה שחולצה מתוך ההריסות בוונצ'ואן (צילום: רויטרס)

 

מאמצי החילוץ המשיכו היום ביתר שאת, לאחר שמזג האוויר הגשום התבהר - ולצד האסונות הגדולים היו גם סיפורים מדהימים מעוררי תקווה. בין אלה - סיפור חילוצה של ז'אנג שיאויאן, אישה בת 34 הנמצאת בחודש השמיני להריונה. היא חולצה לאחר שבילתה 50 שעות מתחת להריסות ביתה בדוג'יאנגיאן. דקות ספורות לאחר מכן, חולצה מהריסות סמוכות אישה נוספת. בבייצ'ואן הצליחו חיילים לחלץ מההרס ילדה בת שלוש

שהיתה קבורה יותר מ-40 שעות לצד גופותיהם של אביה ואמה.

 

מנגד, דיווחה סוכנות הידיעות שינהואה כי באתר שבו קרס אחד מבתי הספר במחוז סצ'ואן התגלו 178 גופות של תלמידים. על פי הדיווח, בשעת רעידת האדמה, נמו התלמידים את מנוחת הצהריים שלהם - ואז קרס המבנה בן שלוש הקומות שבו

שהו. 139 תלמידים הצליחו להיחלץ מהתופת, ו-23 עדיין נעדרים.

 

בתוך כך, אמר היום מומחה אמריקני לבניין כי השחיתות הרבה והאכיפה הבלתי-יעילה של תקני בנייה נמנות עם הגורמים לקריסתם של מבנים רבים באזור. "אכיפה עולה כסף ופקידי ממשל בדרגים שונים מעורבים בדבר", אמר אשלי הוולט, בכיר בחברת בנייה המייעצת לסין. "יש שחיתות רבה", הוסיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי ניצולה מהריסות ביתה
צילום: AP
הרס בתת-המחוז וונצ'ואן
צילום: AP
מומלצים