שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  השבוע של עמוס עוז

  אוניברסיטת בן גוריון תעניק תואר כבוד לעוז ימים ספורים אחרי שיוענק לו פרס דן דוד באוניברסיטת באוניברסיטת תל אביב

  אוניברסיטת בן גוריון שבנגב תעניק תואר לשם כבוד לחתן פרס ישראל, הסופר עמוס עוז. הענקת התואר תערך בטקס חגיגי בקמפוס האוניברסיטה ביום שלישי, 27 במאי, במסגרת המושב השנתי של חבר הנאמנים בהשתתפות ראשי האוניברסיטה ואישי ציבור.

   

  בנימוקי הענקת התואר לעוז, פרופסור במחלקה לספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון, נכתב: "עוז הוא סופר דגול, מסאי מבריק, מגדולי היוצרים בספרות העברית בת זמננו, המתאר את המציאות הישראלית על כל מורכבותה בעין ביקורתית ובלב אוהב, מתוך אמונה בכוחה של הספרות לגשר בין אנשים.

   

  "מדובר ברב-אמן שבספריו האישיים והמקומיים כל כך, מירושלים ומהקיבוץ עד ערד שבנגב, מראה עד כמה הכאב, האהבה, הפחד והחמלה משותפים לכל בני האדם באשר הם. ספריו תורגמו ליותר מארבעים לשונות ונגעו ללבם של קוראים בכל קצוות תבל. עוז הוא ציוני שורשי, לוחם ללא ליאות למען השלום, יוצר פורה המקדיש מזמנו להוראה במחלקה לספרות עברית, כמופקד הקתדרה על שם ש"י עגנון לספרות עברית בת זמננו, מטפח יוצרים צעירים וחולק את הידע, הרגישות והתבונה עם תלמידיו ועמיתיו באוניברסיטת בן גוריון בנגב".

   

  עמוס עוז הוא בין היתר חתן פרס ישראל, פרס ביאליק, פרס גתה  ועיטור מטעם נסיך אסטוריאס. השבוע יוענק לו פרס דן דוד באוניברסיטת תל אביב. בטקס החגיגי בקמפוס האוניברסיטה בנגב יוענקו במקביל תארי כבוד גם לחתן פרס נובל בפיזיקה, פרופסור קלוד כהן טנוג'י, לנדבן הברון דוד דה רוטשילד, הפילוסופית ד"ר אגנס הלר ולנשיא האונברסיטה היוצא, פרופסור אבישי ברוורמן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עוז. פרופסור עם תואר דוקטור
  צילום: AFP
  לאתר ההטבות
  מומלצים