שתף קטע נבחר

בודמן: ההתחממות הגלובלית מייקרת הנפט

שר האנרגיה האמריקני, סמואל בודמן, אמר היום כי "הביקוש עבר את ההיצע" בכל הנוגע לנפט, וכי החששות לגבי התחממות גלובלית תורמים לעלייה במחירי האנרגיה

לאור הזינוק האחרון במחירי הנפט, אמר היום (ה') שר האנרגיה של ארה"ב, סמואל בודמן, כי מחירי האנרגיה הגבוהים הם תוצאה של גל ביקושים, אי-יציבות מדינית בינלאומית וחששות לגבי התחממות גלובלית.

 

בנאום שישא היום בוושינגטון בפני בית הנבחרים, יטען בודמן כי הגורמים הללו יצרו סביבה של מחירי אנרגיה גבוהים, וכי בכל הנוגע לנפט "הביקוש עבר את ההיצע". בודמן צפוי לשאת את הדברים בוועידה העוסקת בהתחממות גלובלית.

 

הערותיו של בודמן מתייחסות לכל מקורות האנרגיה, החל מפחם ועד לנפט. שר האנרגיה קרא לפתח מקורות אנרגיה מסורתיים נוספים, ובהם נפט המופק בארה"ב, אך גם טכנולוגיות אלטרנטיביות.     

 

אמש זינק מחירה של חבית נפט ב-3.3% ונסגר על 133.17 דולר - עלייה של יותר מארבעה דולר לעומת מחיר הסגירה ביום ג'.

 

היום אמר אנליסט האנרגיה פאדל גיאט, בהתייחסו לסוגיית האתנול, המשמש תחליף לנפט ומופק מתירס, קני סוכר ועוד מזונות עתירי פחמימות, כי "אני חושב שזה פשע נגד האנושות לשרוף אוכל כשיש כל כך הרבה אנשים רעבים בעולם. יותר מזה, המחוקק האמריקאי מסבסד אתנול, אף שאין לכך הצדקה כלכלית. למה? אך ורק מסיבה פוליטית".

 

השימוש באתנול מצמצם את התלות האמריקאית במדינות אופ"ק.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הביקוש עבר את ההיצע"
צילום: AFP
מומלצים