שתף קטע נבחר

ישראל חסון מישראל ביתנו בעד המו"מ עם סוריה

בעוד שבימין תקפו בחריפות את אולמרט, חבר הכנסת ישראל חסון מישראל ביתנו הציג עמדה שונה: "כל מי שמבטל את הצורך לקיים משא ומתן - טועה". לטענתו, הסורים רואים באולמרט "מנהיג חזק שלא ממצמץ"

מאז שנחשף המשא ומתן המדיני עם דמשק זכה ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לביקורת נוקבת מסיעות הימין וחברי הכנסת באופוזיציה. אולם בעוד שנתניהו טוען כי "לאולמרט אין מנדט לקיים משא ומתן", חבר הכנסת ישראל חסון מישראל ביתנו דווקא מחזק את ידי ראש הממשלה.

 

"אני תומך בקיומו של משא ומתן עם סוריה", הוא אומר, "כל מי שעיניו בראשו יודע לבוא ולומר שהסכם עם סוריה, ואני לא מדבר על המחיר, הוא אינטרס ישראלי מובהק בזירה שמתפתחת. כל מי שמבטל את הצורך לקיים משא ומתן - טועה".

 

מעבר לכך, חסון גם מתמודד עם הטענות על מנהיגותו של ראש הממשלה, ואומר: "הטענה שהוא מנהיג חלש אינה נכונה לדעתי, לפחות מהזווית הסורית. אני חושב שהסורים רואים באולמרט מנהיג חזק מאוד שלא ממצמץ, הם רואים מולם מנהיג שלא היסס לתת הוראה לצאת למלחמה. הם רואים מנהיג שבתוך תהליך של משא ומתן הרס להם את המבנה המפורסם בדיר א-זור. הם מייחסים לו את זה שבאמצע השיג ושיח הביא לחיסול מורנייה.

 

"אז הם יושבים מול בן אדם שהם אומרים לעצמם 'האיש הזה לא ממצמץ, אי אפשר לשחק איתו משחקים'. אם הם היו חושבים שהוא חלש, הם פשוט היו עוצרים".

 

בנוגע לנסיגה מהגולן גם הציג חסון פתרון שכולל חכירה של השטח: "יש נוסחאות נוספות להסדרים בגולן, שישראל יכולה לעמוד עליהם מבלי לפגוע בהסכם ומבלי לפגוע בבטחון המדינה - כמו למשל: חכירה. אני תומך במשא ומתן, אך עם זאת -

עד שהמדינה לא תהיה בטוחה לשניים-שלושה דורות בעומק השלום, היא לא צריכה לקחת על עצמה סיכונים מיותרים ולוותר על הגולן".

  

חסון לא מתרגש מכך שעמדתו אינה פופלרית, והוסיף גם את תגובתו לטענות על מצבו הפוליטי של אולמרט. "אם מצבו רע שיפרוש לאלתר", טען, "אם מצבו טוב שימשיך הלאה. אני חושב שאם הוא ימשיך ויוגש נגדו כתב אישום בעתיד, הרי שהוא משחק באינטרסים לאומיים בחוסר אחריות. אם הוא בטוח שבחפותו, ורק הוא יודע אם הוא חף מפשע או לא, אז אסור לו לעצור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסון. בעד חכירה
צילום: אלעד גרשגורן
בדרך לדמשק?
צילום: רוני סורג'ון
מומלצים