שתף קטע נבחר

אלדד לא מוותר: לחקור אולמרט בחשד לבגידה

כאילו לא די בהתבטאות החריגה של אריה אלדד, שאמר כי מי שמוסר שטחים דינו מיתה - כעת פנה הח"כ ליועץ המשפטי מזוז כדי להבהיר את דבריו וציין כי מדובר בציטוט מחוק העונשין. הסערה שעוררו דבריו ב"שדולה למען הגולן" נמשכת

חבר הכנסת אריה אלדד שלח הערב (ב') מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ובו ביקש להבהיר את התבטאותו האחרונה שעוררה סערה במערכת הפוליטית. אלדד אמר כי מי שמוסר שטחים דינו מיתה, ובתגובה הודיעו חברי כנסת על כוונתם לפנות למזוז כדי לחקור את הדברים.

 

הדיון מתלהט:

 

במכתב, שכותרתו "עבירת בגידה", טען אלדד: "חוק רמת הגולן מ-1981 מחיל את החוק והמשפט הישראלי על רמת הגולן ומאז מדובר בחלק ריבוני של מדינת ישראל. חוק העונשין של ישראל תשל"ז 1977 מגדיר בסעיף 97-ב מהי 'בגידה': מי שעשה בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו כדי להביא לכך, דינו-מיתה או מאסר עולם".

 

חבר הכנסת הוסיף במכתבו: "מכיוון שראש הממשלה, אהוד אולמרט, הצהיר בקולו שהוא מקיים, באמצעות מתווך טורקי, משא ומתן עם סוריה שתכליתו חתימת הסכם שלום תמורת מסירת רמת הגולן לסוריה, עולים מעשיו לכדי עבירת בגידה. אודה לך אם תורה את המשטרה לחקור בעניין, ואם יימצא כי כך עשה מר אולמרט - תורה להעמידו לדין באשמת בגידה".

  

למבקרים את ח"כ אלדד הצטרף גם נשיא המדינה, שמעון פרס, שהיה עד בעבר להסתה הקשה שקדמה לרצח ראש הממשלה, יצחק רבין. בהודעה מיוחדת אמר הנשיא: "ללא קשר לעמדות פוליטיות כאלה או אחרות, אסור לאיש בישראל להכתים את השיח הציבורי באמירות כאלו, שהן בהן אלא הפצת דבר אלימות, בניגוד לערכי היסוד של המדינה, המוסר היהודי והחוק".

 

גם שר הביטחון, אהוד ברק, הביע ביקורת קשה על ההתבטאת. בהודעה שפרסמה לשכתו נאמר כי: "השר ברק רואה בחומרה את דבריו של אלדד. אין מקום בשיח הציבורי התבטאויות כאלה ומוטב היה כי לא היו נאמרות כלל".

 

פרופ' אומן: "הם מוכנים לתת הכל לערבים"

ח"כ אלדד, שעות לאחר ההתבטאות החריגה, השתתף בכנס של תנועת אח"י, המפלגה שהקימו חברי הכנסת אפי איתם ויצחק לוי. הוא הוסיף בדבריו: "בסך הכל ציטטתי את נוסח החוק. אני מצטער אם עשיתי שירות לאולמרט בכך שהסחתי את דעת הקהל ואת העיסוק התקשורתי ממעטפות המזומנים שלו לעיסוק באמירה שלי".

  

המצטרף הטרי למפלגה החדשה, חתן פרס נובל פרופ' ישראל אומן, אמר בכינוס: "אין לאליטות במדינה יותר קווים אדומים ואין כבר שום דבר קדוש. לכן הם מוכנים לוותר על הכל. לעם ישראל יש אידיאולוגיה, אבל לאליטות אין ציונות. הם מוכנים לתת את הכל לערבים בלי שום קווים אדומים, ולכן הם לא יכולים להקרין אמינות בכל משא ומתן שהם מנהלים עם מדינות והפלסטינים".

 

הכנס שימש את המפלגה להשקת קמפיין חדש נגד נסיגה מהגולן, תחת הכותרת "אח"י עם הגולן". ח"כ איתם הכריז על הקמת מטה מאבק ארצי למען הגולן ואמר כי הוא קורא למפלגות נוספות ולציבור להתאחד סביב המאבק להצלת הרמה. "מול הדגל השחור המתנוסס מעל ממשלת אולמרט - של עבריינות ושל שחיתות והפקרות בטחונית - אנו נניף יחד את הדגל הכחול-לבן של הציונות, הביטחון וההתיישבות. נבטיח שעם ישראל יישאר על רמת הגולן לדורות", הצהיר איתם.

 

בהכנת הידיעה השתתף אבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
לא נסוג. אלדד
צילום: אמיר כהן
צילום: רויטרס
בגידה? אולמרט
צילום: רויטרס
אין קווים אדומים. אומן
צילום: אמיר כהן
צילום: גיל יוחנן
נשאר בגולן. איתם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים