שתף קטע נבחר

הרב דרוקמן: דו"ח הגיור מסולף, נועד לפגוע בי

דו"ח נציבות שירות המדינה נחשף ב-ynet ומתח ביקורת חריפה על תיפקוד מערך הגיור. ראש המערך היוצא, הרב דרוקמן בתגובה: "העובדה שנכתב דו"ח המתיימר להיות מקיף, שכולו עיוות וסילוף העובדות מעורר הרהורים קשים לגבי מטרת המחברים; יש גורמים במערכת המחבלים בעבודת הגיור בישראל, אותם צריך להזיז"

ראש מערך הגיור, הרב חיים דרוקמן, מגיב לראשונה על הדו"ח החמור של נציבות שירות המדינה על מערך הגיור אשר נחשף הבוקר (יום ד') ב-ynet ואומר כי "דו"ח הנציבות מוטה ופוגע קודם כל בגיור. במשך 11 חודשים מתחו אנשי הנציבות ביקורת על מערך הגיור. דיברו איתי כראש המערכת לא יותר מ-10 דקות עד רבע שעה. וגם זה, לא באופן ישיר בנושא מערך הגיור, אלא בנושאים הקשורים בי. עם סגני, הרב משה קליין ניהלו שיחות שנמשכו במצטבר כשעה וחצי. הובטח לי כי אוכל להציג את עמדתי, אך הדבר לא נעשה מעולם. באמתחתנו במערך הגיור מכתבים רבים שנשלחו לנציבות שירות המדינה ולהנהלת משרד ראש הממשלה. מכתבים אלה, אשר רציתי להעמיד לעיניי כותבי הדו"ח לא נמסרו להם מעולם, שכן, הם לא פגשו בי".

 

"אכן, אני סבור", אומר הרב דרוקמן ל-ynet,"וכך גם סבור הראשון לציון, הרב שלמה משה עמאר, כי יש גורמים במערכת המחבלים ומרסקים את עבודת הגיור בישראל. פעמים רבות פנינו הרב עמאר ואני לראש הממשלה ולנציב שירות המדינה ולגורמים בכירים במשרד, על מנת שיאפשרו לנו להוביל את מלאכת הגיור על פי רצוננו והשקפתנו ולהסיר מהמערכת את אותם גורמים המפריעים בעבודה".

 

לדברי הרב דרוקמן, "העובדה שנכתב דו"ח המתיימר להיות מקיף, שכולו עיוות וסילוף העובדות והאמת מעורר הרהורים קשים לגבי מטרתם של כותבי הדו"ח. עצם העובדה כי הרב עמאר ואני ננזפים בדוח, על כך שנתנו הוראות לגורם שעליו אנו ממונים (מנהל בתי הדין המיוחדים לגיור-אליהו מימון), במקום לנזוף במי שסירב בשיטתיות ובעקביות להיענות לבקשותינו, 'מלמדת על האמת של דו"ח זה'.

 

"עובדה היא שאחת ההמלצות המרכזיות בדו"ח, הינה להשיב את בתי הדין המיוחדים לגיור להנהלת בתי דין הרבניים, גוף שבוקר קשות על ידי מבקר המדינה

בדו"ח האחרון שלו. כל זאת מלמד אותי היטב כי כותביו של הדו"ח לא השכילו להבין את המתרחש במערך הגיור. לפני מספר ימים שלח עורך הדין מטעמי, יעקב נאמן מכתב לנציב שירות המדינה, שמואל הולנדר בו הוא דורש לעצור פרסום דו"ח מוטה זה.

 

"לצערי, בעקבות חשיפת הדו"ח ב-ynet, אני מתכוון  לפנות בימים הקרובים למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, במטרה שיבדוק את שלל הנושאים והטענות המועלים, את הדרך בה נערך הדו"ח וכן את העובדה שאני כראש המערכת לא נשאלתי כלל על המערכת עליה הייתי מופקד בארבע וחצי שנים האחרונות ולא ניתנה לי האפשרות להעביר את החומרים המצויים באמתחתי לעיון המבקר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
הרב חיים דרוקמן
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: גיל יוחנן
נציב שירות המדינה. "דו"ח שכולו עיוות וסילוף"
צילום: גיל יוחנן
הרב עמאר. "פניות לרה"מ"
צילום: ניסים לב
מומלצים