שתף קטע נבחר

ח"כים מהעבודה הגישו הצעת חוק לפיזור הכנסת

יושב ראש מפלגת העבודה דרש מאולמרט להפסיק את כהונתו, וזמן קצר לאחר מכן כבר הגישו חברי כנסת ממפלגתו הצעת חוק לפיזור הכנסת. ח"כ פינס: "במושב הקיץ - או שתקום ממשלה חלופית או שייקבע מועד לבחירות חדשות"

זמן לא רב אחרי שסיים אהוד ברק את הצהרתו, בה דרש מאהוד אולמרט להפסיק את כהונתו כראש הממשלה, הגישו ח"כים ממפלגת העבודה הצעת חוק לפיזור הכנסת. ההצעה הוגשה על ידי פינס, כבל יחימוביץ' ויתום, ולטענתם בתיאום עם היושב ראש ברק. יש לציין כי מליאת הכנסת תצא לפגרה ב-30 ביולי, עד אז תדרש העבודה - אם תרצה בכך - לסיים את חקיקת החוק לפיזור הכנסת.

 

מספר הצעות חוק זהות כבר הוגשו בעבר על ידי ח"כים שונים, והן יועלו להצבעה כאשר תהיה היתכנות פוליטית לכך. "ראש הממשלה לא יכול להמשיך בתפקידו אם קדימה לא תחליף אותו בהקדם", אמר ח"כ פינס. "נקדם את הצעת החוק לקביעת מועד מהיר ומדויק לבחירות. במושב הקיץ - או שתקום ממשלה חלופית או שייקבע מועד לבחירות חדשות".

 

פרשת מעטפות הכסף - התפתחויות אחרונות:

 

גורם בעבודה אמר קודם לכן כי על אף שברק לא העניק אולטימטום לאולמרט, הוא התכוון ללוח זמנים המתייחס למושב הכנסת הנוכחי. בהצהרתו אמר ברק כי "מפלגת העבודה לא תעמוד מול קדימה עם סטופר, אבל הדברים צריכים לקרות בהקדם".

 

לאחר דברי ברק סערה המערכת הפוליטית. סיעת הליכוד הגישה הצעת אי אמון בממשלה תחת הכותרת: "ממשלה שהגיעה לסוף דרכה". בדברי ההסבר להצעה נכתב: "ברור לחלוטין שהממשלה הנוכחית הגיעה לסוף דרכה. על השותפים הקואליציוניים להפסיק את התמרונים הפוליטיים ולפעול להגעה למועד מוסכם לבחירות מוקדמות, על מנת לאפשר הקמת ממשלה חזקה, יציבה ומתפקדת, בהתאם לאתגרים הניצבים בפני המדינה".

 

בסיעת מרצ מתחו ביקורת על "מס השפתיים של אהוד ברק". בהודעה שפירסמה הסיעה נאמר כי אמירות ערכיות שאין אולטימטום בצידן, ואין קביעת לוח זמנים לפרישתו של אולמרט, הן אמירות על הקרח. מרצ קראה לראש הממשלה להשעות את עצמו.

 

חברת הכנסת רונית תירוש (קדימה) ביקרה את התבטאותו של ברק, שביקש מקדימה לבחור מנהיג חדש. לדברי ח"כ תירוש, "אהוד ברק אינו מצליח לנהל את מפלגתו שלו ולפיכך מוטב לו שלא ישיא עצות איך ועל ידי מי תנוהל סיעת קדימה".

  

גם ח"כ ישראל כץ (ליכוד) קרא לאולמרט להתפטר מיד מתפקידו, "נוכח קריאתו של שר הביטחון ברק כי אינו מסוגל לנהל את ענייני החוץ והביטחון".

 

"הקואליציה - ספינת שודדים טובעת"

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי מפד"ל) אמר כי "ברק הבין שאינו יכול להמשיך ולהפליג בספינת השודדים הטובעת של אולמרט". לדבריו, ככל שישראל תמהר להשתחרר מהחרפה שמטיל עליה איש מעטפות הדולרים - כן ייטב.

 

ח"כ יולי אדלשטיין העיר בציניות כי על ציפי לבני לתבוע זכויות יוצרים מאהוד ברק. "מסיבת העיתונאים שכינס היא אותה

מסיבת העיתונאים שכינסה היא עצמה לאחר דו"ח וינוגרד הראשון. על ברק היה להבהיר מתי וכיצד על אולמרט לנתק עצמו מניהול המדינה", אמר.

  

ח"כ זבולון אורלב אמר כי "קיים חשש ש'מופע שדות ים' יחזור על עצמו וברק שוב ייכשל בהבטחות סרק". הוא האשים את שר הביטחון כי בחר באמירה עמומה ונטולת לוח זמנים מחייב.

 

קולט אביטל (עבודה) ברכה על דברי יו"ר המפלגה. "אין כל אפשרות אתית ומוסרית שאולמרט יישאר בתפקידו, על קדימה מוטל כעת לבחור את דרכה בהתאם", אמרה.


פורסם לראשונה 28/05/2008 14:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינס. בתיאום עם היו"ר
צילום: קוקו קליק
ברק. הטיל פצצה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
תירוש. ברק כושל
צילום: גיל יוחנן
אלדד. להשתחרר מהחרפה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים